Yine BBC Türkçe, yine provokasyon | Video

Yine BBC Türkçe, yine provokasyon | Video
06.08.2020 | 23:19

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Son dönemde operasyon haberlerle Türkiye'yi hedef alan İngiliz merkezli BBC Türkçe, yine operasyona devam etti. Tedavi olmak için Türkiye'ye gelmeye çalışan Suriyelilerin sınırdan alınmadığını iddia eden BBC Türkçe'nin yalanı çok geçmeden ortaya çıktı.

Türkiye, yeni tip koronavirüs salgınının başladığı ilk günlerde sıkı tedbirler alarak sınır kapılarından geçişleri kontrol altına aldı. Salgının Türkiye'de yayılmasını önlemek için yapılan bu hamleler olumlu sonuçlar verirken, salgın süreci birçok ülkenin aksine Türkiye'de kontrollü şekilde yönetildi.

Türkiye aleyhine yaptığı algı operasyonu haberlerle daha önce birçok kez operasyon yapan BBC Türkçe, bu durum üzerinden de provokatif bir habere imza attı. Cilvegözü Sınır Kapısı'nın mart ayından bu yana kapalı olduğunu belirten BBC Türkçe, tedavi görmek için Türkiye'ye gelmeye çalışan hastaların da ülkeye alınmadığını iddia etti. İsmail isimli kanser hastası genç bir Suriyeli'yi haberine konu edinen BBC Türkçe, Türkiye'nin bu kişilere de sınır kapısını kapattığını iddia etti.

Ancak BBC Türkçe'nin haberine konu edindiği İsmail isimli gencin, 4 Ağustos'ta tedavisi için Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi.

SON DAKİKA