Adana'da yağmur hayatı felç etti

Adana'da yağmur hayatı felç etti
21.09.2015 | 16:55

Adana’da öğle saatlerinde başlayan kuvvetli yağış hayatı felç etti. Yüzlerce araç yollarda kaldı, ev ve iş yerlerini su bastı.

Saat 13.00 sıralarında kent merkezinde başlayan sağanak yağış hayatı durma noktasına getirdi. Yağmur nedeniyle sokak ve caddeler göle döndü. Araçlar yağmur nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Bir çok cadde de trafik akışı durdu. Vatandaşlar ise yağmurdan korunmak için durak ve iş yerlerine sığındı. Hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar yağmurdan plaj şemsiyesiyle korunmaya çalıştı. Bazı vatandaşların duraklara gitmek için araç sürücülerinden yardım istediği görüldü. Çareyi taksiye binmekte bulan vatandaşları taksiciler de geri çevirdi.
Su seviyesinin kaldırımı aşması nedeniyle vatandaşlar düşme tehlikesi ile karşılaştı. Kaldırıma takılarak düşme tehlikesi yaşayan yaşlıları gençler karşıya geçirdi. Bazı vatandaşlar ise evlerinin balkonundan çekirdek çitleyerek çevredekilerin yağmurla mücadelesini izledi. İşyeri çalışanları su baskınlarını önlemek için büyük mücadele verdi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN