Adil Öksüz'ün kardeşinin cezası belli oldu

FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün kardeşi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz, ’silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 6 yıl, 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Karabük'te, FETÖ davasında tutuklu yargılanan Adil Öksüz'ün kardeşi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz, "Önümde en büyük engel olan ağabeyim, darbe girişimine adı karışmış. Vatana ve millete ihanet etmiş bir kişiyi korumam veya ona yardımcı olmam, asla mümkün değildir'' dedi.

FETÖ/PDY davasında 9'u tutuklu, 1'i firari 16 akademisyenin yargılanmasına Karabük Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Firari sanık Halil İbrahim Demirci dışında tüm sanıklar karar duruşmasında hazır bulundu. 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan haklarında 5 ile 10 yıl arası hapis cezası istenen sanıklardan FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün kardeşi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz, daha önce yaptığı savunmasını tekrarladı. Öksüz, her zaman devletinin yanında olduğunu, ailesine de sevgiyi ve barışı tavsiye ettiğini, bu zamana kadar herhangi bir terör örgütüne üyeliğinin bulunmadığını söyledi.

ADİL ÖKSÜZ'ÜN KARDEŞİNE 6 YIL, 3 AY HAPİS

Karabük'te, FETÖ/PDY davasında tutuklu yargılanan FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün kardeşi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz ile Hakan Suvak, Hasan Hüseyin Çevik, Hüseyin Cinoğluve Salih Yıldırım, 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 6'şar yıl, 3'er ay, Süleyman Semiz ise 6 yıl, 10 ay, 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuksuz sanıklar Erdal Biber, Ruveyda Kılıçbay ve Seymen Kahraman da yine 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 6'şar yıl, 3'er ay hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Mahkeme, sanıklardan Alaattin Yılmaz, Cahid Özdeveci, Mahmut Çelik, Mustafa Kurt, Serkan Esen ve Turgay Türker hakkında karar vermeye yetecek düzeyde delillerin henüz toplanmadığından, dosyalarının tefriki ile yeni bir esasa kaydına karar verdi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Öksüz'ün kardeşinin cezası belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN