Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temizlik görevlisinden insanlık dersi

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ek binasında 12 yıldan beri temizlik işçisi olarak çalışan 3 çocuk annesi Remziye Karadağ, hastane koridorlarını temizlerken altın gerdanlık buldu. Yaklaşık değeri 6 bin TL olan altın gerdanlığı bulan temizlik görevlisi, onu sahiplerine teslim ederek insanlık örneği sergiledi.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ek binasında (82. Yıl binası) 12 yıldan beri temizlik işçisi olarak çalışan 3 çocuk annesi Remziye Karadağ, hastane koridorlarını temizlerken altın gerdanlık buldu. Yaklaşık değeri 6 bin TL olan altın gerdanlığı bulan temizlik görevlisi, insanlık örneği sergiledi.
Bir hafta evlenen Gizemnur Yıldırım, hasta olan görümcesiyle birlikte hastane geldi. Hastanede işlemlerini yaptıktan sonra eve dönen Gizemnur Yıldırım, altın gerdanlığın boynunda olmadığını fark etti. Ev ve gün içerisinde gittikleri yerde kaybettiği gerdanlığı arayın Gizemnur Yıldırım ve eşi Emre Yıldırım, son olarak hastaneye geldi. Hastane yetkililerine altınlarının kaybolduğu söyleyen genç çifte, altının hastane düşürüldüğü söylenince rahat bir nefes aldılar.
Maddi imkansızlık nedeniyle güçlükle evlenen genç çift, altın gerdanlığı bulan ve teslim eden temizlik görevlisi Remziye Karadağ'a ve bina sorumlusu Sevda Sapdüzen'e duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Hastane sorumlusu Sevda Sapdüzen, yıllardın görev yaptığını ancak böyle duyarlı ve davranış sergileyeni görmediğini belirterek, Remziye Karadağ'a teşekkür ederek, öyle bir personele sahip olduğu için onur duyduğunu söyledi.
Koridorları temizlerken altını bulduğunu belirten Remziye Karadağ, yeni evlenen çiftin kaybettikleri altını bulup geri teslim ettiği için çok mutlu olduğunu kaydetti.
Bir hafta önce evlenen Gizemnur Yıldırım ise, görümcesiyle hastaneye geldiğini, altını düşürdüğünü sonra fark ettiğini belirterek, Remziye Karadağ'a bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti.
Emre Yıldırım ise, güçlükle aldıkları altının kaybolması nedeniyle çok üzüldüklerini ancak bulunmasıyla birlikte çok sevindiklerini aktardı.
Bulunan altın sahibine hastane görevlileri tarafından teslim edildi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Temizlik görevlisinden insanlık dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN