Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SAVAŞ AY

Koş çabuk, ölmeyelim

Önce onlar, yani acil servis çalışanları anlatsın. Bazı doktorların bana anlattıklarını dinleyin:
"Tuzla'da Kurtdoğmuş beldesinde kalp krizi ihbarı yapıldı.
Gittik. Eve girdiğimde yerde kanlar içinde, kıpırtısız halde bir adam yatıyordu. Hemen kontrol ettim.
Çoktan can vermiş, ölü katılığı başlamıştı. Vuran adam da başucunda duruyordu. Meğer ihbarı da o yapmış. Odanın içinde bir ölü bir katil ve ben varız.

"Seni de öldürürüm"

Adam tabancasını bana doğrulttu ve emretti: "Doktor kurtar onu, yoksa seni de yanına uzatırım!" Ödüm koptu. Can havliyle aklıma gelen şeyi yaptım.
Çoktan ölmüş adama dakikalarca suni teneffüs yaptım. Ağzından güya nefes verdim.

"Sakın ses etmeyin!"
Katile dönüp "Aman aman bunun kalbi hâlâ atıyor.
Hemen hastaneye yetiştirirsem kurtarırım"
diyerek ölüyü kaptığım gibi sırtıma vurdum.
Dışarıda bekleşen arkadaşlara "Ses çıkarmayın sakın" diye fısıldadım. Onların şaşkın bakışları arasında sedyeye yükledik ölüyü. Hastaneye giderken polisi aradım hemen gidip yakaladılar."
"Sistemde dayak yememiş doktor sayısı %10'u geçmez. Onlar da muhtemelen göreve yeni başlamış arkadaşlardır.
Bir bayan doktor, bir hemşire, bir şoförden oluşan ekibe anons geliyor: "Hacıhüsrev'e git!" diyorlar. Gündüz vakti polisin bile zor girdiği bölgeye ikisi bayan, 3 kişiyi gecenin köründe gönderiyorsun.

Aile boyu dayak

Adamların annesine, babasına felç gelmiş. 3 dakikayı geçmişsen "Geciktin" muamelesi görüyorsun. Önce kadın filan demeyip küçüğü büyüğü üstüne hücum edip bir güzel dövüyor görevlileri. Sonra da yanaklarını sıkıp, okşayıp "Hadi yetiştir hastaneye doktor hanım" diyorlar. "24 saatte gelen ihbar sayısı ortalama 70 bin. Ancak 2-3 bini gerçek hasta adına yapılan ihbarlar.
Bunlardan da sadece 500-700'ü gerçekten ambulanslıktır.
Adam eski nişanlısına kızıyor.
Onun ev adresini verip "Yetişin kız kardeşim intihar ediyor" diyor.

İzleyip keyif yapıyor
"Sabaha karşı bilmem kaçta sirenler çalıp, mahalleyi ayağa kaldırıp oraya gidiyoruz. Zili çalınca bütün aile ayaklanıp sonra da küfür, hakaret, tacizle geri yolluyor bizi. İhbarcı eski nişanlı karşı apartmandaki penceresinden durumu izleyip, keyif alıyor."

"Hatun gönderin!"
"Bir özel firmasının ambulansında fuhuş yapanlar yakalandığından beri sapıklar repertuvar değiştirdi. 112 Acil'i arayıp
"Bize bir sarışın bir esmer hatun gönderin, diyen de var, 'Saatiniz kaç para, Geniş sedyeleriniz var mı, 3 kişi sığılır mı?' diye soruyorlar."
Bir başka acil servis görevlisinin anlattıkları akıllara seza:
Diyor ki; "Ağlayan, fıkra anlatan, karısını, kaynanasını şikâyet eden, patronuna söven, siyasetçilere çatan, gördüğü filmi beğenmediğini söyleyen, TV programlarından yakınan bizi arıyor. Geçenlerde biri 'Kurtlar Vadisi'nin nasıl biteceğini' sordu.
Elemanımız 'Biz nereden bilelim' deyince, aynı kişi akşama kadar 300 kere arayıp küfür etti."
Devam edecek...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN