Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAVUZ DONAT
YAVUZ DONAT

Ambargo nasıl delindi?

Hikâye uzun... Cumhurbaşkanı Turgut Özal "Başka hangi illere gitti" konusuna hiç girmeyelim... Yerimiz yetmez.
Ama gittiği yerlerde "SHP'li belediye başkanları" ne karşıladılar, ne de uğurladılar.
Ta ki "Ambargo" delinene kadar.
Ambargoyu kim mi deldi?
O dönemde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan ve daha sonra SHP Genel Başkanlığı'na seçilen Murat Karayalçın... Şimdi CHP İstanbul İl Başkanı. "Olay" şöyle gelişti:
Cumhurbaşkanı Turgut Özal "Bir yere" gidecekti... Esenboğa Havaalanı'nda Murat Karayalçın da vardı... "Uğurlamaya gelmişti."
Özal'ın hoşuna gitti... Karayalçın'ın hatırını sordu...
Karayalçın da "Cumhurbaşkanı'na saygılarını sundu."
Turgut Özal gittiği yerden dönünce... Murat Karayalçın yine karşılayanlar arasındaydı: "Hoş geldiniz Sayın Cumhurbaşkanım...
Yolculuğunuz nasıl geçti?" Murat Karayalçın'ın tavrı "SHP'yi ikiye böldü."
Cumhurbaşkanı Özal'ı uğurlayıp, karşılamasına "Doğru yaptı" diyen de oldu, "Yanlış yaptı" diyerek kızan da. "Kızanlar... Karayalçın'ı eleştirenler" daha çoktu.
Fakat... Ankara'nın "Ana muhalefet partisine mensup" Büyükşehir Belediye Başkanı'nın tutumu "Kamuoyunda karşılık buldu."
Karayalçın, toplumun büyük kesiminin sempatisini kazandı.
Ve böylece "Ambargo" delindi.
Cumhurbaşkanı Özal bir şehre mi gitti?.. SHP'li Belediye Başkanı karşıladı, "Hoş geldiniz" dedi, Belediye'ye davet etti, brifing verdi.
Dedik ya hikâye uzun... Ama uzatmayalım. "Bu iş bir siyasi nezaket meselesidir" diyerek noktayı koyalım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN