Onlara dört yapraklı yonca diyorlar. Çünkü çok nadirler... Yeşilçam'ın semalarını tıpkı kuyruklu yıldızlar gibi 70-80 yılda bir ziyaret edecek kadar hem de... Kimlerden söz ettiğimi hemen anladınız tabii... Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik... Yeşilçam'ın dört yapraklı muhteşem yoncası... Dört ünlü yıldızla meşhur 'Altın Kızlar' sit-com'unu çekmek muhteşem bir fikirdi. İlk dörtlüde Türkan Şoray'ın yerine Emel Sayın vardı. Ama sonra Filiz Akın'ın sağlık nedenleri nedeniyle bu kadar yoğun ve meşakkatli bir çalışma temposunu sürdürmesinde sakınca görülünce, yıldızlar arasında sadece eski yıllarda görüp, şimdilerde unuttuğumuz o vefa ve yardımlaşma anlayışı devreye girdi. Türkan Sultan; "Filiz yoksa, ben varım" dedi ve yoncayı tamamladı. atv ekranları, çok yakında bir Samanyolu'na dönüşecek. Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Emel Sayın'ın başrollerini üstleneceği, Filiz Akın'ın da zaman zaman konuk oyuncu olarak yer alacağı yerli 'Altın Kızlar' dizisi ile ekrana yıldız yağacak. Daha projeyi duyar duymaz içimi müthiş bir heyecan ve mutluluk kapladı. Öyle ya, onlar benim jenerasyonumun ilaheleri idi. Aşkı, tutkuyu, vefayı, fedakarlığı onların filmleri ile sözlük anlamlarından çıkartıp, hayatımızın gerekli yerlerine yerleştirmiştik. Şimdi sanat yaşamlarının en olgun döneminde, bugüne dek topladıkları tüm çiçek özlerini bal olarak dudaklarımıza çalmaya hazırlanıyorlar. Bir televizyon izleyicisi için bundan büyük keyif var mı? Eminim şimdilerde onların da yüreği pırpır ediyordur. Ama sakın ola ki, "Acaba reyting alır mıyız?" diye bir kaygıları olmasın. Çünkü yapacakları işin 'reytingler üstü' bir misyonu olacak. Her mimikleri, her replikleri günümüzün oyuncuları için bir ders, bir kılavuz yerine geçecek. Ve onları sadece zapping yaparken rastladıkları üstü çizik çizik, renkleri solmuş, sesleri titrek eski Türk filmlerinin modası geçmiş birer karakteri gibi gören, onların filmlerini sinema salonlarında izleme şansını bulamamış gençlere 'gerçekte ne olduklarını' gösterecek, onların ağızlarını bir karış açık bırakacaklar... Onlar, kelimenin gerçek anlamıyla altın kızlar... Bunca senede ne denli 'değer kazandıklarını' herkese gösterecekler... Kaçıncı baharlarını yaşadıklarını bilmem. Ama bu kez tam mevsiminde tomurcuklanacaklar...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN