Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Usta oyuncu , bugünlerde hem atv'deki 'Bir Zamanlar Çukurova' dizisinde, hem de '' adlı tiyatro oyunundaki performansıyla konuşuluyor. Asıl konuşulması ve takdir edilmesi gereken bir diğer konu ise Alışık'ın iş aşkı. Dizi çekimleri için her hafta 'ya giderken, tiyatro oyunu için İstanbul-İzmir arası mekik dokuyan Alışık, bu yoğunluk yetmezmiş gibi seneye sahneleyecekleri Mozart'ın hayat hikayesini anlatan oyun için de çalışıyor.

ŞİKAYET ETMİYOR
Geçtiğimiz günlerde sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olan 'Esaretin Bedeli' oyununu Zorlu Psm'de izleme fırsatı buldum.
Oyun sonrası kulise girdiğimde Kerem'e ilk söylediğim şey "Bu ne enerji ya" oldu. Kerem, "Şimdi havaalanına gidiyorum, Adana uçağım var" dedi. Tam bunu diyorum işte; hiç yorulmadan, şikayet etmeden koşturuyor.
Filminde 'ın canlandırdığı efsane karakter 'Red'i, oyunda Kerem Alışık canlandırıyor. 'Andy' karakteri 'e, hapishanenin müdürü rolü ise İştar Gökseven'e emanet.
Diğer tüm oyuncular Kültür Merkezi'nden mezun olmuş yetenekli öğrencilerden oluşuyor.

EKİP BAŞARILI
Böylesine kült olmuş bir filmi tiyatroya uyarlamak büyük cesaret ister ancak ekip altından başarıyla kalkmış. Oyun sayesinde filmi tekrar hatırlamak da çok güzel oldu. Oyundan çıktıktan sonra 'Red' ve 'Andy' arasındaki diyaloglar üzerine epey düşünüyorsunuz.
"Unutma Red, umut iyi bir şeydir ve iyi şeyler asla ölmez", en sevdiğim replik. Finaldeki ağlama sahnesinde ise Kerem Alışık, Oscarlık performans sergiliyor ve babası Sadri Alışık'a çok benziyor.

SIRADA 'MOZART' VAR
Kerem Alışık ile kulis sohbetimizden aklımda kalanlar şöyle:
Seneye Wolfgang Amadeus Mozart'ın azim dolu öyküsünü tiyatro oyunu yapıyorlar. Oyunu, oğlu Sadri Alışık, Londra'da izlemiş. Sadri yapalım diye önerince haklarını almışlar.
'Esaretin Bedeli' çok sevdiği ve etkilendiği bir filmmiş; o yüzden oyununu yapmak istemişler.
Oyuna hazırlanırken dört-beş ay çok sıkı çalışmışlar.
Öğrencileriyle aynı sahnede olmaktan dolayı çok mutlu.
"' bilge bir karakter, 'Red' ondan bilge; sen de aslında öylesin" diyorum, gülüyor.
"Hiç yorulmuyor musun?" diye sorduğumda, "İş aşkı insanı ayakta tutuyor" diyor.
Hâlâ uçaktan korkuyor, Adanaİstanbul arası yolculuk bazen tedirgin geçiyormuş.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN