Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki hafta öncesine kadar gazetelerde, 'futbolda dostluğa' örnek olarak Can Bartu ve Metin Oktay'ın formalarını değiştirdiği fotoğraf kullanılıyordu.
Sembol fotoğraf çok azdı; futboldaki düşmanlığın boyutunu düşünün artık...
Gezi Parkı eylemleri futbolda da ezberi bozdu; dört büyüklerin taraftarlarını kol kola Taksim'e yürüttü. İzmir'in düşman kardeşleri Karşıyaka ve Göztepe'yi de buluşturdu.

AYNI GAZI SOLUMAK
Önceki gün dört büyüklerin taraftarlarının; 'Gaz maskesi, biber gazıyla, ayyaşıyla çapulcusuyla, bela olan Twitter'la, gidiyoruz Gezi Parkı'na' sloganıyla Taksim'e yürümesi, futbolumuz adına milattır. Dünya futbolunda da bunun bir örneği yok...
Bundan sonra dünyada yazılacak her futbol kitabında, Gezi Parkı eylemleri de yerini alacaktır.
Peki, lig başladığında ne olur?
Rekabet ortamında yine küfürlü tezahüratlar ve olaylar olacaktır ama eskisi kadar kanlı olacağını sanmıyorum.
Çünkü
artık taraftarlar arasında bir sorun yaşandığında; geriye baktıklarında Bartu ve Oktay'ın fotoğrafından daha güzel, onbinlerce kare var.
Ebedi dostluğu hatırlatacak anlar da var. Sonuçta bu taraftarlar aynı kaderi paylaştı ve aynı biber gazını soludular...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN