NAZLI ILICAK

Ergenekon militanlığı

"Devletin bağımsızlığı, Atatürk ilkeleri ve cumhuriyet için mücadele edip de Ergenekon'dan ızdırap çekmekte olan insanlara selâm olsun" ne demek?
Bu sözler Baykal'a ait. Ve devam ediyor CHP lideri: "Onların mücadelesi boşuna değildir. Onlar da Türkiye'de bir kuşağın ödemek zorunda olduğu bedeli ödüyor."
Ergenekon'un avukatıydı; bir ara vazgeçti... Şimdiki sözleri, Ergenekon'un militan taraftarlığına soyunduğunu gösteriyor.
Halkın kafasının bu kadar karışık olmasında Baykal'ın vebali var. Tabii ki bazı tutuklular suçsuz olabilir ama "masumiyet" karinesinden yola çıkarak, Silivri'dekilerin, laik cumhuriyeti ve Atatürk ilkelerini savundukları için bedel ödediklerini ileri sürmek doğru değil. Türkiye'de laik cumhuriyetçileri ve Atatürkçüleri kodese mi tıkıyorlar?
Ayıp... Yakışmıyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN