Tarihi Okula Teknolojik Kütüphane

Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Tarihi Okula Teknolojik Kütüphane
Valisi Mustafa Büyük, tarihi Seyhan Tepebağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bünyesinde 3 bini aşkın kitap ve 12 bilgisayar bulunan ‘Z Kütüphane’nin açılışını gerçekleştirdi.
Milli Eğitim Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün koordinesiyle Seyhan Tepebağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 3 bin kitap, 12 bilgisayar barındıran, 160 metrekare alanda aynı anda 60 öğrencinin faydalanabileceği ‘Z Kütüphane’, Vali Mustafa Büyük ve kent protokolünün katılımıyla açıldı.
Kütüphaneyi gezip okul müdürü Ayşe Tetik’ten kütüphane hakkında bilgi aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Vali Büyük, İmam Hatip Liseleri’nin son dönemde diğer okullarla eşit şartlara sahip olduğunu ve gençlerin çok daha iyi bir şekilde yetiştirilmeye çalışıldığını kaydetti. Büyük, “Z Kütüphane uygulamaları çocuklar için çok dikkat çekici. Hoşlarına giden, günümüz dünyasının geldiği teknolojik gelişmeleri de içinde barındıran çok faydalı bir uygulama türü. Okulumuza hayırlı olsun. Çocuklarımız inşallah çok güzel bir şekilde istifade ederler” diye konuştu.
Bünyesinde 13 bilgisayar da bulunduran Z Kütüphane’de öğrencilerin hizmetinde bir yazıcı, 7 masa ve 40 sandalye bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Okula Teknolojik Kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN