Antalya'nın 5 yıldızlı mutfağı

Şehir otelciliğinin öncüsü Best Western Plus Khan Hotel, catering sektörüne girdi. Bir yılda 125 bin kişiye yemek veren Khan Hotel, bu alanda büyümeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 9.1.2013
Akdeniz Markaları sayfasında bu hafta, Best Western Plus Khan Hotel'i konuk ediyoruz. Antalya'nın ilk şehir otellerinden olan Khan Hotel, son 3 yıldır faaliyet gösterdiği catering (Toplu yemek) sektöründe de Antalya'nın önde gelen firmaları arasına girdi. Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan ve Antalya'nın halka açılan ilk şirketi olan ATAÇ Grubu'nun, konaklama alanındaki yatırımı olan Khan Hotel, 2012'de catering işleriyle toplam 125 kişiye yemek verdi.

BEST WESTERN OLDU

Best Western Plus Khan Hotel, 1989 yılında açıldı. Uzun yıllar Kışlahan Otel olarak hizmet veren ve bulunduğu bölgeye adını veren otel, 2002 yılında itibaren 5 bin 500 oteli bünyesinde bulunduran dünyanın en önemli otel zincirlerinden biri olan Best Western grubuna dahil oldu. İsmi ise Best Western'in isim standartları nedeniyle Khan Hotel olarak değişti. Best Western ailesine katılarak, çoğunluğu İstanbul'da olmak üzere Türkiye'deki 14 Best Western otelinden biri olan Khan Hotel, 1 yıl önce grubun "üstün misafir memnuniyeti konsepti" olan "Plus" sıfatını da adına ekledi.

OTEL YENİLENDİ

Khan Hotel'in yaşadığı değişim sadece isimle de kalmadı. Otelde bir yıl önce yapılan renovasyon çalışmasıyla, baştan aşağı yenilendi. Asansörlerden, oda düzenlemelerine ve personel yemekhanesine kadar tüm alanlar yeniden düzenlendi. 135 odalı otelde, aile, business ve suit odalar gibi farklı alternatifler mevcut. Yıllık otel doluluğu yüzde 80'i bulurken, müşteri memnuniyeti oranı ise yüzde 90'ı aşıyor.

15 FARKLI ÜLKEDEN MİSAFİR
Şehir oteli konseptiyle, kültür turizmi yapan turların Antalya'daki konaklama ayağı olan Khan Hotel, aynı zamanda iş amaçlı Antalya'ya gelen misafirlerin şehir merkezinde olması ve kalite standartı nedeniyle uğrak noktası. Best Western Grubu'na dahil olmasının ardından marka güvenirliği ile pazarlama ağını genişleten Khan Hotel, 15 farklı ülkeden misafir ağırlıyor. Otel aynı zamanda toplantılar için de uygun bir nokta. Toplam 4 toplantı odası bulunan Khan Hotel, 10 kişilik küçük toplantılara da 250 kişilik büyük toplantılara da ev sahipliği yapabiliyor. Bu özellikleriyle, orta çaplı şirket buluşmalarından, sivil toplum kuruluşlarının öğle ve akşam yemeklerine kadar farklı etkinlikler Khan Hotel'de düzenlenebiliyor.

TOPLU YEMEK SEKTÖRÜ

Khan Hotel markası konaklamada olduğu kadar son yıldır da catering sektöründe de hızla yükseliyor. EXPO Center'daki restoranın 6 yıldır işletmeciliğini yapan Khan Hotel, ayrıca EXPO Center'da düzenlenen fuar ve özel organizasyonlarda da alakart ve açık büfe olmak üzere toplu yemek hizmeti veriyor. Kara fırının da bulunduğu restoranın spesiyalleri ise etli ekmek, iç pilav, tandır kebap, fırında sütlaç ve irmik helvası. Restoranda pizza ve döner gibi fastfood ürünlerinin yanı sıra ev yemekleri de servis ediliyor.

GARSON DA VERİLİYOR

Catering sektöründe en büyük farklarının tüm detayları düşünüp, tüm gereksinimleri belirleyerek organizasyonu en ince ayrıntısına kadar planlamaları olduğunu anlatan Muazzez Tonguç Carlucci, "Sadece yemek teslimi değil, talep edildiğinde garson ve ekipman da veriyoruz. Gerekli süslemeleri de biz yapıyoruz. Seyyar mutfaklar kuruyoruz. Müşterinin bir şey düşünmesine gerek kalmıyor. İstanbul standartlarında hizmet veriyoruz" diye konuştu.

125 BİN KİŞİYE YEMEK

Ağırlıklı olarak Türk mutfağı ürünleri sunduklarını anlatan Carlucci, "Çiftçilerin ağırlıkta olduğu fuarlarda talep doğrultusunda köfte ekmek servisi yaptık. Golf sporuyla ilgili bir organizasyonda ise şarap ve peynir sunumu yaptık" diye konuştu. 2012'de 125 bin kişiye toplu yemek hizmeti verdiklerini anlatan Carlucci, "Manavgat'tan Kemer'e kadar geniş bir alanda hizmet verdik. Hedefimiz Isparta ve Burdur'u da kapsayan bölgede hizmet vermek. Gerekli altyapımız var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın 5 yıldızlı mutfağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN