Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin yoğurdu oldu

Giriş Tarihi: 2.3.2013 13:18

'in ilçesinin türkülere konu olan meşhur yoğurdundan üretildi.

'in türkülere konu olan dünyaca ünlü yoğurdundan üretildi. lokuma büyük rağbet olduğu bildirildi.

Silifkeli cezerye ustası Ali Özsu tarafından 4 yıldır büyük uğraşlar sonucunda imal edilen yoğurtlu lokum, yurt içi ve yurt dışından gelen turistler tarafından büyük ilgi görüyor. 'Silifke'nin yoğurdu ah seni kimler doğurdu, seni doğuran ana balınan mı yoğurdu' dizeleriyle başlayan dünyaca ünlü 'Silifke'nin Yoğurdu' türküsünden esinlenerek yoğurt lokum ürettiğini belirten Ali Özsu, '4 yıldır meşhur Silifke yoğurdundan lokum üretebilmek için büyük uğraşlar verdim.

Tadı yakalayabilmek adına büyük uğraşlar sonucunda yoğurt lokumu Türkiye'de ve Silifke'de ilk defa ürettiğim için çok mutluyum. Dünyaca ünlü meşhur Silifke yoğurdunu ilçemize gelen yerli ve yabancı turistler ülkelerine veya memleketlerine götüremiyorlardı. Ancak burada tadabiliyorlardı. Düşündüm ve Silifke yoğurdundan lokum üretebilirsem herkes gönül rahatlığı ile ülkelerine ve memleketlerine götürürler diye kendimce karar aldım. Başardığım için çok mutluyum' dedi.

Sipariş üzerine ülke geneline yoğurt lokumu gönderdiklerini kaydeden Özsu, 'Dileyen herkes gönül rahatlığı ile bu lokumları tadabilir. Şekeri az, hazmı kolay olan bu lokumlar Türkiye tarafından çok sevilecektir' diye konuştu.
Yoğurt lokumunun tadına bakan Silifkeliler ise, 'Diğer lokumların tadına hiç benzemiyor. Çok güzel ve leziz. İşletmeci Ali Bey'i tebrik ediyoruz. Silifke'nin yoğurdu lokum olarak da yenebilecek' diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silifke'nin yoğurdu lokum oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN