Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Robert'e burslu öğrenci gönderen devlet okulu

Dezavantajların üstesinden eğitimci-veli işbirliğiyle gelen anlayışla yönetilen Ramazan Savaş İlkokulu, Antalya'dan Robert Kolej'e tam burslu öğrenci gönderen tek devlet okulu

Giriş Tarihi: 21.11.2013
Velilerin tercihi nedeniyle sınıfların kalabalık olması gibi dezavantajların üstesinden eğitimci-veli işbirliğiyle gelen bir anlayış sergileyen Ramazan Savaş İlkokulu, ilköğretim okulu olduğu dönemde Antalya'dan Robert Kolej'e burslu öğrenci gönderen tek devlet okulu olarak tarihe geçti. Bursu geçen yıl kazanan öğrenci Beyza İrem Yabacı'nın başarısı, okul yönetiminin düzenlediği küçük bir törenle okul içinde de kutlandı.
MODEL OKULDU

Antalya'nın en elit mahallelerinden Şirinyalı'daki okul, hayırsever Ramazan Savaş tarafından yaptırıldı ve 11 Eylül 2000'de hizmete açıldı. Döneminin en modern okulu olarak inşa edilen ve il genelinde pilot okul olarak belirlenen eğitim kurumu, nüfus artışı ve başarısının getirdiği taleple bu özelliklerini zamanla kaybetti. Sınıflar 24 kişilik olarak tasarlanmışken, kimi sınıflarda sayı 40'lara kadar çıktı.

ÇÖZÜMÜN PARÇASIYIZ
Birçok okula örnek olabilecek samimi işbirliği, tüm sorunların ortadan kalkmasındaki en büyük etken. Öğretmenliği çocuklara iyi bilgi yüklemek olarak değil, öğrenmeyi öğreten olarak gördüklerini vurgulayan Okul Müdürü İsmail Ateş, "Sorunun değil, çözümün bir parçası olduğumuzda zevkli bir eğitim sezonu geçiriyoruz. Burada güleryüzlü eğitimci ile velilerin işbirliği var. Hepimiz, kendine güvenen, sorunları çözebilen özgüvenli yeni nesil istiyoruz. Tüm çocukları, okulumuzun solmayan çiçekleri olarak görüyoruz. Bu yüzden okulumuzu, çocuklar için bir cazibe merkezi olmasını istiyoruz" diye eğitimde çizdiği metodu anlattı.

Ramazan Savaş İO eğitim kadrosu
OKUL MÜDÜRÜ: İsmail Ateş
MÜDÜR YARDIMCILARI: Mehmet Şahin, Muzaffer Aldemir, Özcan Demirel
SINIF ÖĞRETMENLERİ: Ayşe Yıldız Kaymaz, Nilgün Nazlı Taşdemir, Mustafa Torlak, Senem Koç, Zekiye Şermin Tan, Senem Biryılmaz, Necla Bulut, Muhammet Koray Günay, Keriman Şentürk, Hüseyin Kaya, Hatice Yılmaz, Demet Cesur, Mehmet Tekyıldız, Metin Kaya, Fatma Genç, Hakan Yıldırım, Asiye Çanakcı, Nuray Kamacı, Handan Yıldız, Dilek Sağlam, Fethi Kavaklı, Leyla Eliküçük, Emine Gökkuş, Şükrü Değer, Erdoğan Okudan, Mevlüt Teke, Ramazan Yıldırım, Havana Ökçe, Fatime Özev, Atila Kılıçoğlu, Nihal Şengül, Şermin Lüleci, Mehmet Öz, Seniha Oral, Mehmet Günal, Zennur Değer, Serdar Lüleci, Ahmet Çetinkaya, Hüseyin Cavit Yıldız, Mehmet Şeref Gümüş, Rahime Gümüş,

Sevim Karaca
İNGİLİZCE: Serkan Sözbilir
DİN KÜLTÜRÜ: Fehime Doğan
RESİM: Şule Hikmet Artan
REHBER ÖĞRETMEN: Hasan Hüseyin Yıldız
ANA SINIFI: Cahide Meral Köle, Sibel Teomete, Serpil Ulu, Neziha Arat

Futsalda da başarılılar
Okulun futsal takımı, Antalya birincisi gelerek bölge şampiyonası ve ardından Türkiye şampiyonası için ter döküyor. Kız voleybol takımı, halk dansları gurubu gibi başka spor ve dans oluşumları da var.

Özel okullardan öğrenci geliyor
Okulun akademik başarı ortalaması, yapılan sınavlarda yüzde 85'in altına inmiyor. Türkiye'nin seçkin birçok elit ve sınavla öğrenci alan okullarına öğrenci gönderiyor. Sosyal ve sanatsal başarılarıyla da Antalya'nın çeşitli özel okullarından nakille öğrenci alıyor.

Resim yarışması dereceleri var
EĞİTİMİ 4 duvar arasında yapıp geçmiyorlar. Çocuklar okul dışındaki çeşitli eğitici aktivitelere dahil ediliyor. Resim öğretmeni Şule Hikmet Artan'ın öğrencileri, birçok kez Antalya birinciliği, Türkiye ikinciliği, üçüncülüğü ve mansiyon ödülleri kazanmış. Bu başarısından veliler de yararlanıyor. Veliler, okul dışı saatlerde Hikmet Artan öğretmenle kendilerine rehberlik yapması için buluşmalar düzenliyor.

Satrançta büyük başarı
OKULA dışarıdan gelen Satranç Hocası Abidin Ünal'ın öğrencilerinin başarısı da Antalya sınırlarını aştı. Aynı zamanda Satranç Federasyonu Teknik Kurul Başkanı olan Ünal'ın öğrencilerinden Melih Yurtseven, FIDE ustası olmak üzere gerekli normları tamamladı ve başvurusunu yaptı. Bundan 3 yıl önceki öğrencisi Sezen Arat, okul öğrencileri arasında düzenlenen turnuvada dünya ikincisi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Robert'e burslu öğrenci gönderen devlet okulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN