Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'30 Mart milat olacak'

Başbakan Erdoğan Ak Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Menderes Türel'in ismini açıklayarak fetret devrinin biteceğini söyledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anfaş Expo Center'da Ak Parti il teşkilatının düzenlediği 5 bin kişilik yemekte, partilileriyle buluştu. Ak Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Antalya'ya yabancı olmayan ve belediyeciliğini iyi bilen. İnandığımız, güvendiğimiz, Genel Başkan Yardımcım Menderes Türel, adayımızdır. 30 Mart Antalya için milat olacak" dedi.

FETRET DÖNEMİ

Antalya'ya 5 yıldır hükümet dışında yatırım yapılmadığının altını çizen Başbakan Erdoğan, "Antalya 5 yıldır fetret dönemini yaşıyor. Antalya kamu yatırımlarını bolca alsa da yereldeki vizyon eksikliği nedeniyle ufuksuzluğa, vizyonsuzluğa mahkum ediliyor. Antalya'ya rant kapısı olarak bakanlar Antalya'ya yazık ediyor. Antalya bunları hak etmiyor. Antalya gelenekleriyle ruhuyla örtüşmeyen zihniyetleri hak etmiyor. 30 Mart Antalya için yeni bir milat olacak" dedi.

13 MİLYARLIK YATIRIM

Başbakan Erdoğan, Antalya'nın 11 yıl boyunca gözbebekleri olduğunu belirterek, "Antalya çok eser kazandırdık, prestij projeleri hayata geçirdik. Antalya'yı dünyada farklı noktalara getirmenin yollarını aradık. 13 milyar liralık Antalya'ya eser, hizmet ve yatırımı yaptık. 66 bin 518 derslik yaptık. Antalya'yı turizmin olduğu kadar sağlığın da merkezi yaptık. 3 milyon turist gelirken, 11 milyonu aştık. Göreve geldiğimizde mevcut havalimanını genişletme kararı aldık ve genişlettik. 295 kilometre bölünmüş yol yaptık. Doğalgazla tanıştırdık. Antalya'yı ilklerle tanıştırdık. 33 bin kişilik stadyum sözü vermiştik. İnşaatı devam ediyor. 10 bin kişilik salonun ihalesini tamamladık, yarın temelini atıyoruz. Bin yatak kapasiteli 6 hastaneden oluşacak şehir hastanesini inşa ediyoruz" dedi.

ALANYA'YA OTOBAN

Kayseri-Antalya arasında 550 kilometre uzunluğunda demiryolu projesinin çalışmalarına başladıklarını kaydeden Başbakan Erdoğan, "Alanya-Antalya arasında otoban için proje çalışmalarını başlattık. Antalya'yı dünyada marka şehir haline getirmeye devam edeceğiz. Bir şehir vizyonla, planla projeyle büyür. Şehirle ilgili hayalleriniz olacak, sevdanız olacak" diye konuştu.

İLK TALİMAT KÜRSÜDEN
Konuşmasında, daha iyi imkânları bırakıp, Antalya sevdası için, hizmete talip olacak bir ekip ile Antalya'ya talip olduklarını söyleyen Erdoğan, "İnanıyorum ki bu ekip, seçimde büyük bir başarı kazanacak. Büyükşehir belediye başkan adayımız ve ekibine açık açık söylüyorum. Şu çirkin betonlaşmayı adeta bitirme noktasına gelmeniz lazım. Kaçak ve çirkin yapılaşmaya son vereminiz gerekiyor. Esnafa yapacaklarınızı anlatın ve onlarla hareket edin, işadamlarıyla turizmcilerle toplanın önlerini açın. Bakacak kimsesi olmayanlara özel hizmet götürün" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'30 Mart milat olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN