Havaalanı otellerin fiyatlarını yükseltti

Alanya turizminin Gazipaşa Havaalanı'nın açılmasıyla yükselişe geçtiğini belirten ALTİD Başkanı Sili, tesislerde yüzde 10 artış olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 31.3.2014
Gazipaşa Havaalanı'nın Alanya turizmini eski parlak günlerine döndürmeye başladığını belirten ALTİD Başkanı Burhan Sili, havalimanına en yakın yeni tesislerde yüzde 5-10 fiyat artışı olduğunu söyledi. Bu sezon Alanya'da 5-6 bin, Akdeniz'de ise 35 bin yeni yatak kapasitesinin açılması nedeniyle hızlı bir fiyat artışı olmadığını belirten Sili, "Fiyat artışı tüketicinin kabul edebileceği makul oranda artar" dedi. Bu sezon havalimanının 650 bin yolcu hedeflediğini belirten Sili, Başbakan Erdoğan'ın da 1.5 milyon olan kapasitenin tamamını kullanma hedefini hatırlattı. Zaman içinde havalimanı etkisinin kendini göstereceğini belirten Sili, "Tesislerin de kendini yenilemesiyle mutlaka turizm gelirlerinde artış olacaktır" dedi.

ULAŞIM ÇOK ÖNEMLİ

Antalya'nın ilk turizm bölgesi Alanya'nın Antalya Havalimanı'na daha yakın Belek, Kundu bölgelerinin oluşmasıyla her yıl ivme kaybettiğini vurgulayan ALTİD Başkanı Sili, "Belek ile Kundu otellerine göre ortalama olarak Alanya otelleri arasındaki fiyat farkı yüzde 20-25 oranında. Tesislerin yeni olması gibi faktörlerin yanında, bu fiyat aralığındaki en önemli etkenlerden birisi ulaşılabilirliktir. Havalimanına yaklaştıkça fiyat aralığı makası kapanıyor. Antalya Havalimanı'nı kullanan bir turist, tur otobüsüyle otellere uğraya uğraya oteline 3- 5 saatte gidebiliyor. Bunu hiçbir turist istemez" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havaalanı otellerin fiyatlarını yükseltti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN