Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarın için şimdi eğitim

Antalya eğitim hayatına Amerikan Kültür Derneği Kids Anaokulları ile fark katan kurum, tecrübesini Antalya Amerikan Kültür Koleji'ne taşıyor

Giriş Tarihi: 10.4.2014
Çift dilde eğitim modelini benimseyen Amerikan Kültür Koleji, 2014- 2015 yılında Antalya eğitim hayatına farklı bir soluk kazandırmaya hazırlanıyor. Bu yıl ilk öğrencilerini alacak olan Amerikan Kültür Koleji, İngilizceyi hayatın içinde net bir şekilde kullanabilen öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyor. 'Yarın İçin Şimdi' sloganı ile yola çıkan Kolej, Meydan Kavağı Mahallesi'ndeki yeni binasıyla geleceğin kendine güvenen gençlerini yetiştirecek. Antalya Amerikan Koleji Eğitim Direktörü Münire Yıldız, sorgulayan ve araştıran bir öğrenci modeli yaratmak istediklerini söyledi.

İNTERAKTİF YORUM
Sınav odaklı eğitim modeliyle çoktan seçmeli eğitim modelinin hakimiyetini kırmak isteyen Antalya Amerikan Koleji, Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra Antalya eğitim hayatına interaktif bir yorum katacak. 1 ile 4'üncü sınıflarda çoktan seçmeli sınavların olmayacağı Antalya Amerikan Koleji'nin hedefi, sözde değil özde sorgulayan ve bilgiyi özümseyerek öğrenen öğrenciler yetiştirerek, sağlam temeller atmak. Kurum, 4'üncü sınıfın sonunda hedeflerini netleştirmiş öğrencilerle İngilizce donanımını günlük hayata yansıtabilen öğrenci modeli yaratmayı amaçlıyor.

HER KADEMEDE İNGİLİZCE

Anasınıfı eğitiminde pratik İngilizce eğitimi verecek olan Amerikan Kültür Koleji, tüm ders programına paralel olarak İngilizce kullanımını okulun her kademesine taşıyacak. Özel eğitim programıyla farklı bir eğitim anlayışını kente yerleştirmek isteyen Amerikan Kültür Koleji, çoklu zeka programları, yapılandırmacı yaklaşımlarla öğrencilerin sözel ifade güçlerini de artıracak. Okulun bir diğer özelliği ise 3.sınıfta temel eğitimin ardından müzik derslerinde 3'e ayrılacak öğrencilerin, vurmalı, keman, piyano gibi branşlarda eğitim alacak olması. Okulda ayrıca fen bilgisi ya da diğer disiplinlerde öğretilen konular diğer derslerde de eşgüdümlü olarak işlenecek ve algının öğrencilerin zihnine tam yerleşmesi sağlanacak.

HER SINIFTA İKİ DİLDE ÖĞRETMEN OLACAK
Amerikan Kültür Koleji'nde ilkokulda her sınıfta biri İngilizce olmak üzere iki öğretmen olacak. Bir sınıfta iki öğretmen uygulamasının önemine değinen Eğitim Direktörü Yıldız, "Sorgulayan öğrenciler yaratmak klasik bir ifadedir. Ama bunun uygulanması ne yazık ki tüm kurumlarda sağlıklı şekilde yapılamamaktadır. Öğretmenler müfredata, sınava endeksli eğitim sistemine göre hareket etmektedir. Biz ise bunu hakkını vererek uygulamak istiyoruz. Çoklu zekânın dikkate alınması, öğrenme stilleri, yapılandırıcı yaklaşım, araştıran sorgulayan öğrenmeyi öğrenen bilgiye kendi ulaşan çocuklar yetiştirmeyi amaç edindik. Uluslararası liseler PYP (Primary Years Programme) sisteminin ilköğretim kademesi olan alt modelini uygulamaya karar verdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarın için şimdi eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN