Antalya Limanı'nın imajı değiştirilmeli

Giriş Tarihi: 2.5.2014

Port Akdeniz Genel Müdürü Sert, TIR'lar nedeniyle antipatik hal alan limanla ilgili algıyı değiştirmek gerektiğini söyledi

Konyaaltı sakinleri başta olmak üzere Antalyalılarda ana arterleri kullanan TIR'lar nedeniyle liman işletmesine karşı bir antipati oluştuğu belirten Port Akdeniz Genel Müdürü Özgür Sert, bu olumsuz algıyı değiştirmek için çabaladıklarını söyledi. Kamuoyunun liman ihtiyacını ve gerekliliğinin anlamasını istediklerini vurgulayan Sert, "Büyük araçlar geçince bir Antalyalı olarak ben de dahil herkes rahatsız oluyor. Ancak 800 km. sahil şeridinde alternatifi olmayan liman olmasa da olur ya da kamyonlar şehre girmesin demek doğru bir yöntem değil" diye dert yandı.

LOSİJTİK ÇOK ÖNEMLİ
Çin dahil her ülkede üretim maliyetleri artarken lojistiğin öneminin de daha da arttığına değinen Sert, "Rakipler 40 TL'ye üretirken sizin 10 TL'ye üretmeniz, lojistik maliyetleri nedeniyle aynı satış rakamına ulaşınca bir önem kazanmıyor. Batı Çevre Yolu'nun açılması gibi çözümler gerekiyor" şeklinde konuştu. Liman girişinde TIR'ların sıra sıra dizilişinin önüne geçmek için TIR parkı gerektiğini belirten Sert, ancak birden fazla kurumun arsasının olduğu Liman'da kimsenin yer ayıramadığını söyledi.

TIR PARKI LAZIM

Antalya 36 No'lu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Serdar Mert ise, "O yakınlarda yer bulmak lazım ama bu çok zor. Beldibi'ne yeni bir liman projesi var. Projede görünen TIR parkı yapılırsa sorun çözülür" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya Limanı'nın imajı değiştirilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN