Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sitede trafo isyanı

Okyanus Sitesi sakinleri, site bahçesinde çocuk parkının içine giren trafonun kaldırılmasını istiyor. Site yöneticisi Karadağ, tehlike saçan trafonun plandaki yerinde olmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Meydan Kavağı Mahallesi 1560 sokak üzerinde bulunan Okyanus Sitesi sakinlerinin, site bahçesinde bulunan elektrik trafosu yüzünden huzuru kalmadı. Çocuk oyun alanının bitişiğine yapılmış olan trafonun kaldırılması için defalarca elektrik dağıtım şirketi ile Muratpaşa Belediyesi'ne talepte bulunduklarını belirten site sakinleri, bugüne kadar yazdıkları onlarca dilekçeye tek bir cevap bile alamadıklarını belirtti.

KAÇAK DURUMDA

Trafonun imar planına göre kaçak durumda olduğunu, planlarda trafo alanı olarak ayrılan bölgenin ise otopark olarak kullanıldığına dikkat çeken Okyanus Sitesi Yöneticisi Duran Karadağ, 4 bloktan oluşan 88 daireli sitede 50'den fazla çocuk bulunduğunu ve bu çocukların ölümün gölgesinde oyun oynamaya çalıştıklarını belirtti. Trafonun bulunduğu yerden kaldırılması ve imar planında gösterilen yere taşınması için başvurmadığı makam kalmadığını aktaran Karadağ, yetkililerin ilgisizliğinden şikayet etti.

DALGA GEÇİYORLAR

2010 yıllından bu yana trafonun kaldırılması için mücadele verdiklerini anlatan Karadağ, "Bizler trafonun kaldırılmasını isterken iki hafta kadar önce sokak aydınlatmaları için kullanılacak başka bir trafoyu da gelip bizim bahçemizin içine yerleştirdiler. Dert birken iki oldu. Sanki bizimle dalga geçiyorlar. Biz mevcut trafonun kaldırılması için talepte bulunduk, onlar gelip bir trafo daha koydu" dedi.

EMNİYET YOK

Elektrik dağıtım şirketinin konuya duyarsız kaldığını, Muratpaşa Belediyesi'nin ise dağıtım şirketinden talep gelmesi halinde trafonun taşınması için gerekli işlemleri başlatacağını bildirdiğini söyleyen Karadağ, "Etrafına bir güvenlik şeridi dahi yapmıyorlar. Çocuk parkımız hemen trafonun yanında. Çocuklarımız gün boyu burada vakit geçiriyor. Prosedürlere göre trafonun en az 3 metre çevresine bir emniyet şeridi yapılmalı. Hiçbir şey yapmıyorlar. Evlatlarımızın başına bir şey geldikten sonra mı harekete geçmeyi bekliyorlar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sitede trafo isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN