Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekor hedefliyoruz

AK Parti seçim çalışmaları kapsamında, 318 bin konutu ve bin 300 kahvehaneyi ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya gelerek projeleri anlattı. İl Başkanı Sümer, hedeflerinin rekor kırmak olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 5.6.2015
Rekor hedefliyoruz
AK Parti Antalya'da maraton koşucularının bile zorlukla katlanabileceği bir tempoda çalıştı. Bunu, elini taşın altına koyan partililerin sayısının çokluğu kadar partililerin kendini adamışlığı ve birlikteliği ile başardı. Bu birlikteliğin ardında güçlü bir il yönetiminin de izleri var. AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, son yılların en kritik seçiminde, Antalya'dan milletvekili adayı olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan'la birlikte, dümene geçti ve önemli bir sınav verdi.

MUHALEFET YOKTU

Sümer, seçimlere artık iki gün doğumu süre kalmışken, seçim çalışmalarını değerlendirdi. 19 ilçede, ana kademe yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları, mahalle başkanları ve üyelerden oluşan gönüllü ekiplerle sahada olduklarını anlatan Sümer, "Diğer siyasi partiler sahada yoktu. Belli bölgelerde HDP'nin seçim çalışmalarını gözlemledik. Ama CHP ve MHP hiç sahada yoktu. Belki bir strateji nedeniyle çalışmadılar. HDP'nin barajı aşması için bir strateji olabilir. Başka türlü anlamak zor" dedi.

318 BİN KONUT ZİYARETİ

AK Parti'nin seçim çalışmaları rakama döküldüğünde ise ortaya matematik profesörlerini bile şaşırtacak bir tablo çıkıyor. Rıza Sümer şöyle anlatıyor: "2 milyon 300 bin broşür dağıttık. 318 bin ev ziyareti gerçekleştirdik. Ya misafir olmuşuz yada kapıdan broşürümüzü verip ziyaret ettik. Bin 300 kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelerek projelerimizi anlattık. 909 mahallemizde yaklaşık 2 kez etkinlik düzenledik. İlçelerde 62 miting gerçekleştirdik. 80 bin esnafı kapı kapı gezerek ziyaret ettik. 500 sivil toplum kuruluşuyla toplantı gerçekleştirdik."

GOOGLE DİYE BİR ŞEY VAR
Seçimlerde AK Parti'nin tek handikabı AK Parti öncesi Türkiye'nin durumunu unutan yeni seçmenler. Maaşların ödenemediği, hastane ve ilaç sıralarının olduğu unutuldu. AK Parti, tüm muhalefet partilerine, "Hepiniz bir, biz tek" diyerek meydan okurken, muhalefet de 'Hafıza- i beşer nisyan ile maluldür' olgusuna sığınıyor. Rıza Sümer, genç seçmenlere çağrıda bulunarak, "Yaşanan o kaos dönemlerinin unutulmaması gerekiyor. Genç seçmenler, Google'a girip bir baksınlar. Güneş Motel Olayı yazıp bir baksınlar. İktidar olmak isteyen CHP'nin çoğunluğa ulaşabilmek için 11 bağımsız milletvekiline, kuracağı hükümete destek karşılığında bakanlık önerdiğini araştırsınlar. Okuma yazma bilmeyen bir adama bakanlık yaptırılmış. Krizler dönemine bir baksınlar. 17 yaşında bir oğlum var. O bile bazen eski Türkiye ile ilgili notları görünce, 'bunlar gerçekten yaşandı mı yoksa seçim kampanyası mı' diyor. Bunların hatırlanması gerekiyor" diye konuştu.

HEDEF 120 BİNİ GEÇMEK

Sümer, Antalya'dan tüm Türkiye'ye miting günü bir mesaj vermek istediklerini anlattı. Sümer, "Coşkulu bir kalabalıkla karşılamak istiyoruz. 246 bin üyemiz var. Hepsini teker teker davet ediyoruz. Telefonla arıyoruz, mitingi haber veriyoruz. Coşkuyla cevap veriyorlar. İyi bir mitingin geçmesini bekliyoruz" dedi. 15 Mart 2014'te o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingine 120 bin kişinin katıldığını hatırlatan Rıza Sümer, "O mitingi de geçeceğimizi ve yeni bir rekor kıracağımızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

ANTALYA MİTİNGİ BİR MESAJDIR

Sümer, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Antalya mitinginde de tarih yazmak istediklerini söyledi. Davutoğlu'nun memleketi Konya'daki kapanış mitingi öncesindeki son mitingi Antalya'da yapmasının çok önemli bir mesaj olduğuna dikkat çeken Sümer, "Her sözünde ben Torosların evladıyım diyor. Antalya'nın da milletvekiliyim diyor. Son mitingi Antalya'da yapması da verdiği önemi gösteriyor. Bu Antalya'ya bir mesajdır" diye konuştu.

TIRNAKLARIMIZLA KUYU KAZDIK

'Söyle var mısın' isimli AK Parti'nin seçim şarkısının Antalya'ya çok uyduğunu düştüğünü anlatan Sümer, "Şarkıda, 'tırnakla kuyu kazmaya var mısın' diye soruyor. Biz Antalya'da AK Parti olarak tırnağımızla kuyu kazdık, kazıyoruz. 2002'de başladığımızda oy oranımız Antalya'da yüzde 21 seviyesindeydi. Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 42 oy aldık. Yani oylar iki katına çıktı. Şarkıda 'Tarih yazmaya var mısın' diyor ya, Antalya olarak biz tarih yazacağız. Antalya'da her girdiğimiz seçimden oyumuzu arttırarak çıkıyoruz. Bu seçimde de aynı başarıyı yakalayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekor hedefliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN