Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık 'Sulak Şahap'

100 yıldır yaşadığı su sorunu nedeniyle ismi 'Susuz Şahap' olan mahallenin su sorunu bitti. Büyükşehir, Akseki'de 7 mahallenin su sorununu da çözdü

Giriş Tarihi: 26.11.2015
Artık 'Sulak Şahap'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, seçim döneminde verdiği sözü tutarak Büyükşehir Yasası sayesinde Akseki'nin 30 yıllık su sorununu 5.5 ayda çözmüştü. 12 milyon TL'ye mal olan proje ile Akseki'ye Süleymaniye'den 52 kilometrelik hatla su getirilmişti. ASAT Genel Müdürlüğü, Akseki ilçe merkezinin ardından Cevizli, Günyaka, Susuz Şahap, Ceceler, Karakışla, Akşahap mahallelerinin yıllara dayanan su sorununu tarihe gömdü. Süleymaniye hattından verilen kollarla bu mahallelere su getirilerek, vatandaşların yıllardır çektiği su çilesine son verildi.

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞANDI

En büyük sevinci yaşayan mahallelerin başında 100 yıldır çektiği susuzluğu adına yansıyan Susuz Şahap geliyor. Muhtar Kemal Ulaş, mahallelerinin makus kaderi haline gelen su sorununu çözülmesi için çalmadık kapı bırakmadıklarını söyledi. Su olmadığı için yoğun göç verdiklerini belirten Ulaş, mahallenin su sıkıntısının Büyükşehir Yasası ile son bulduğunu belirterek, Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibine teşekkür etti. Gümüş Damla Mahallesi'ne Ali Hoca mevkisindeki kaynaktan su getirme çalışmalarında ise sona gelindi. Ömer Duruk Dinlenme Tesisleri'ne kadar olan tesis ve meskenlerin su sorununu çözmek için de çalışma başlatıldı. Bu çalışmalar da tamamlandığında Akseki genelinde su sorunu kalmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık 'Sulak Şahap'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN