Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Oscar'lı Festival görkemli başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel kortejiyle 52'nci kez Antalyalılarla buluştu. Oscar'lı sanatçılara halk sevgi gösterisinde bulundu

'Oscar'lı Festival görkemli başladı
Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel kortejiyle 52'nci kez sinemaseverle ve Antalyalılarla buluştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin yabancı konukları Jeremy Irons ve Kathleen Turner, üstü açık lüks araçlardan vatandaşları selamladı.

IRONS'A BÜYÜK İLGİ

Rixos Downtown Otel'den başlayan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde sona eren kortejde festivalin yabancı konukları Oscarlı yıldızlar Jeremy Irons ve Kathleen Turner'la birlikte Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından Gülsen Tuncer, oyuncu Tarık Ünlüoğlu, yönetmen Yılmaz Atadeniz ile sinema ve televizyon dünyasının genç yüzleri Begüm Birgören, İpek Karapınar gibi ünlü isimler yer aldı. Üstü açık lüks otomobillere binen ünlü isimlerden ön sıra İngiliz oyuncu Irons'ın oldu.

CABBAR DA KATILDI

Kortej hazırlıkları sırasında ilgi odağı 'Papağan Cabbar' oldu. Festival Direktörü Elif Dağdeviren'in omzuna konan Cabbar, Dağdeviren'i önce korkutsa da zamanla kendisini sevdirdi. Festivalin açılış ve kapanış gecelerinde kadınlar için gece elbisesi zorunluluğu bulunurken, oyunculardan bazılarının kotla katılması dikkat çekti.

BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLDİ

Rixos Otel'den başlayıp, Konyaaltı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Caddesi'nden Büyükşehir Belediyesi'ne ulaşan kortejin geçtiği yollarda Antalyalılar büyük ilgi gösterdi. Sanatçılar Antalyalıları selamladı. Kortejin geçişi sırasında 'Türkiye Bağımlı Aileleri Dayanışma Grubu' da uyuşturucu tehlikesine dikkat çekmek için pankart açtı.

FARKINDALIK OLACAK

Bu yıldan itibaren bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülecek festivalin geleneksel kortejinde bu yıl için tema 'Halkı Selamlama ve Farkındalık Yaratma' olarak belirlendi. Bu kapsamda festivale katılan oyuncular�� Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çocuklar ve gençlerle birlikte karşıladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Oscar'lı Festival görkemli başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN