Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu krizi fırsata çevirebiliriz

Giriş Tarihi: 5.12.2015
Bu krizi fırsata çevirebiliriz

Antalya'da iş dünyası temsilcileri, Rus krizinin, turizm ve tarımda alternatif pazarlara yönelinmesi halinde bir fırsat oluşturabileceğini düşünüyor

Antalya sanayici ve iş dünyası temsilcileri, Rusya'nın bazı alanlarda Türkiye'ye yaptırım uygulamasının turizm ve tarımda pazar çeşitlendirmesine gitmek için bir fırsat olabileceği görüşünde.

DEĞERLENDİRMELİYİZ

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, krizden en çok etkilenen kentin Antalya olduğunu ifade ederek, sorunun çözülmesi için adımların bir an önce atılmasını beklediklerini anlattı. Çetin, "Pazarımızı hem turizm hem de tarım açısından çeşitlendirmemiz gerekiyor. Bunu değerlendirebilirsek, bu krizden çok iyi çıkabiliriz" diye konuştu.

HÜKÜMET İLGİLENİYOR

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır da kent ekonomisinde tarımın payının yüzde 20 olduğunu hatırlatarak, Ekonomi Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere hükümetin özellikle Antalyalı üretici ve ihracatçılarla yakından ilgilendiğini anlattı. Çandır, "Başbakanımızın da ifadeleriyle en azından bu kayıpların karşılanacağı yönündeki olumlu fikirlerini aldık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu krizi fırsata çevirebiliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN