Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ ölümcül hastaları seçip mallarına konmuş

Antalya merkezli FETÖ/PDY operasyonunda, 20 kişi gözaltına alındı. Antalya il imamı kaçtı. Örgütün hasta vatadaşları tespit edip para ve mallarını ele geçirdikleri ortaya çıkarıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2016
FETÖ ölümcül hastaları seçip mallarına konmuş
Antalya merkezli 7 ilde yapılan FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Antalya il imamı sırra kadem bastı. Örgütün Rasanet Gençlik Vakfı aracılığı ile varlıklı ölümcül hastaları tespit ederek ikna yoluyla mallarına konduğu ortaya çıktı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Savcısı Sinan Tur tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi. Antalya merkezli İzmir, İstanbul, Sakarya, Muş, Bursa ve Şanlıurfa'da önceden belirlenen adreslere sabah saat 05.00 sularında şok baskınlar düzenledi.

HEPSİ İŞADAMI VE GÖREVLİ
Gerçekleştirilen operasyonda, aralarında işadamlarının da bulunduğu Abdi D, Ahmet S, Celil D, Cevdettin S, Cezmi A, Elif A, Halil E, Hüseyin B, Hüseyin K, İbrahim D, İsmail Ş, Mehmet Menderes K, Mehmet Ö, Mustafa A, Mustafa K, Ramazan A, Ramazan K, Ramazan Ö, Salah K, Şeref Ü, Tacittin K, Tuba T, Turhan N ve Yavuz K. gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, bazı evrak ve dijital materyallere el konuldu. Gözaltına alınan zanlıların tamamının FETÖ/PDY'ye ait dernek ve yurtlarda aktif olarak görev yaptıkları öğrenildi.

RASANET VAKFI KULLANILMIŞ
Baskınlarda gözaltına alınan kişiler ifadeleri alınmak üzere Antalya Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesine getirildi. Emniyet güçleri gözaltına alınan kişilerin tamamının FETÖ/PDY kapsamda olduğunu bildirdi. Gözaltına alınanların FETÖ/PDY'ye bağlı vakıflara destek veren iş adamları ile bu vakıflarda çalışan kişilerin de aralarında bulunduğu zanlıların, 'Terör örgütü üyeliği', 'FETÖ/PDY kapsamında faaliyetlerde bulunmak' suçlarından gözaltına alındığı belirtildi. Operasyonda gözaltına alınan zanlıların geçen yıl Haziran ayında düzenlenen operasyonda polis tarafından evraklarına el koyulan Rasanet Gençlik Vakfı aracılığı ile FETÖ/PDY'ye yardım ve bağış üzerinden para ile mal aktardıkları ileri sürüldü. Zanlıların yardımseverleri bağış adı altında mallarına el koyarak dolandırdıkları elde edilen belgelerden ortaya çıktı.

ÖLÜMCÜL HASTALAR SEÇİLDİ
Örgüt üyelerinin örgüte para aktarmak amacıyla mahallelerde hasta ve yardım sever işadamı avına çıktıkları belirlendi. Ölümcül hastalara dünya ve ahret konularında imamlar aracılığı ile propaganda yapıp telkinde bulunan örgüt üyelerinin mal ve paraları vakfa geçirdikleri daha sonra da FETÖ/ PDY'ye aktardıkları ortaya çıktı. Bu durumun, ölen hayırseverlerin mirasçılarının haberi olmadan yapıldığı için suç duyurusunda bulunmalarıyla ortaya çıktığı ifade edildi.

İL İMAMI AVUKAT KAYIP
KOM ekiplerinin operasyonu öncesi FETÖ/ PDY'nin Antalya İl İmamı olarak bilinen Avukat Hasan Tarık Şen ile birlikte üst düzey 3 yöneticinin kaçtığı ve yakalama çalışmasının sürdürüldüğü bildirildi.

ANTALYA/ SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ ölümcül hastaları seçip mallarına konmuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN