Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Falez plajları için 4 noktaya izin çıktı

falez kıyı bandında güneşlenme platformları projesi için 4 noktada izin alındı. Muratpaşa Belediyesi, 5 nokta için daha başvurdu

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Falez plajları için 4 noktaya izin çıktı
Muratpaşa Belediyesi'nin, ilçe sakinlerinin iptidai, ilkel ve bir o kadar da tehlikeli şekilde kullandığı falez kıyı bandında yer alan plaj noktalarında iyileştirme yapılmasını içeren çalışmasına Antalya Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu onay verdi.

4 NOKTA İZİN ALDI
1'inci derece doğal SİT statüsünde bulunan falez kıyı bandında duş ve soyunma kabini içeren ilk projesi komisyon tarafından reddedilen belediye, ikinci proje çalışmasında bu tip yapılara yer vermedi. Sunulan yeni projeyi 28 Mart tarihli toplantısında değerlendiren komisyon, mevcut kullanımlara ilişkin fiziki koşulların sağlıklı hale getirilmesi, bölgenin kontrol altına alınması ve can güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak kalmasıyla kaydıyla 4 noktada uygulamaya izin verdi.

15 MAYIS TARİHİNDEN ÖNCE BİTECEK
Muratpaşa Belediyesi'nin 15 Mayıs'ta başlayacak inşaat yasağı öncesi tamamlamak istediği proje kapsamında sadece mevcut kullanımlar iyileştirilecek. Bozuk merdivenler, güneşlenme platformlarında konstrüksiyon ve ahşap kaplama kullanılacak. Mevcut kullanımlarda herhangi bir genişleme olmayacak.

İZİN TALEBİ DAHA
İlk izin Lara Balıkevi, Manavoğlu Parkı Movida Beach, eski dolum tesisleri ve Delfino önü olarak çıktı. İzin verilen noktalarda proje henüz uygulama aşamasına geçmezken belediye 5 noktada daha çalışma yapabilmek için komisyondan izin istedi. Belediye, Adalar Plajı, Akra Barut Otel ve Atan Park Otel arası, La Boutique Otel, Manavoğlu Parkı Park Meyhane ve The Marmara Otel önlerinde yer alan noktalarda da projeyi hayata geçirmek için başvuruda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Falez plajları için 4 noktaya izin çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN