Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Farklı hedefleri var

Akdeniz Üniversitesi’nde rektörlük seçimi için adaylığını açıklayan 7 isim yarışacak. 1150 akademisyen 12 Temmuz Salı günü oy kullanacak

Giriş Tarihi: 9.6.2016
Farklı hedefleri var
Akdeniz Üniversitesi'nde rektörlük seçimi için adaylığını açıklayan 7 isim yarışacak. 12 Temmuz Salı günü yapılacak seçimde, yaklaşık 1150 akademisyen oy kullanacak. Uzun süredir çalışmalar yürüten 7 aday, rektör seçilmeleri halinde neler yapacaklarını anlattı.

SAYGIN BİR ÜNİVERSİTE
Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Fitopatoloji Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Basım, hedefinin üniversiteyi Türkiye'de ilk 5 arasına sokmak olduğunu belirtti.

KATILIMCI VE ŞEFFAF
Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Demir, yaklaşık 1150 akademisyenden eğitim öğretim ile ilgili kararlar alınırken yararlanılması gerektiğine inandığını, katılımcı ve şeffaf bir üniversite hayal ettiğini anlattı.

'3'ÜNCÜ NESİL ÜNİVERSİTE'
Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Boztosun, Akdeniz Üniversitesi'ni 3'üncü nesil bir üniversiteye dönüştürmek için rektörlüğe aday olduğunu söyledi. Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Muharrem Certel, rektör olarak atanması halinde, demokrasi, akademik liyakat, toplam kalite ve akreditasyonun temel değerleri olacağını vurguladı.

ÇALIŞMA BARIŞI
Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç, örselenmiş aidiyet duygusunu onarabilmek, çalışma barışı ve huzuru temin edebilmek adına aday olduğunu söyledi. Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Ünal, sınırı olmayan üniversite olmayı hedeflediklerini söyledi. Prof. Dr. Ünal, "Halkla, iş dünyası ile daha çok iç içe olmak hedefimiz. 2 bin yabancı öğrencimiz var. Bu sayıyı artırmak istiyoruz" diye konuştu.

'HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ'
Arkeoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Nevzat Çevik, aday olma sebebini "Akdeniz kadar berrak Antalya kadar parlak bir üniversite istiyorum. Üniversite yönetiminde 'önce insan' diyerek herkesi kucaklayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Farklı hedefleri var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN