Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Charter uçuş yasağı kısa sürede kalkacak

Rus heyet Havalimanı’nda talep edilen ek güvenlik uygulamalarının durumunu inceledi. Heyetin vereceği rapor charter uçuşlarının önünü açacak

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Charter uçuş yasağı kısa sürede kalkacak
Yaşanan uçak krizi sonrası 'nın uygulamaya soktuğu charter yasağının kaldırılmasında son adım da atıldı. Federasyonu Kültür Bakan Yardımcısı Sergey G. Osryvalin'in başkanlık ettiği resmi heyet İstanbul'un ardından Antalya'da inceleme yaptı. Heyete Valisi Münir Karaloğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ve Antalya Havalimanı Başmüdürü Osman Serdar eşlik etti.

EK ÖNLEMLER ALINIYOR
Rus heyetin ilk durağı Antalya Havalimanı oldu. Havalimanı dış hatlar terminalinde inceleme yapan Rus heyete daha sonra Antalya Havalimanı'yla ilgili brifing verildi. Heyetin Rus turistler için güvenlik önlemlerini arttırıcı uygulamalara yönelik taleplerin gerçekleşip gerçekleşmediğini incelediği öğrenildi. Bu ek talepler arasında Rusya'ya yönelik charter uçuşlarda uçak kapısında yolcuların ve valizlerinin aranması yer alıyordu. Aynı zamanda İngiltere ve İsrail'den gelen uçaklar için de uygulanan ek tedbirlerin hayata geçtiğini gören heyetin Antalya'dan olumlu ayrıldığı öğrenildi. Heyetin Rus Hükümeti'ne bir rapor sunması bekleniyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 Ağustos'ta St. Petersburg'da bir araya geleceği zirvede heyetin vereceği rapor doğrultusunda charter uçuşlarının yeniden başlatılması bekleniyor.

BAŞKAN TÜREL RUSYA'YA GİDİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Ağustos'ta Rusya'ya yapacağı tarihi gezinin heyetine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i de dahil etti. Antalya'ya verdiği önemle bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Rusya'ya gidecek olan Türel, iki ülke arasında turizm ile ilgili yapılacak görüşmelere katılacak. Türel, Rus tarafına Antalya'yı, Antalya'nın turizm potansiyelini ve güvenli bir şehir olduğunu anlatacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Charter uçuş yasağı kısa sürede kalkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN