milli günü ’da kutlandı

2016 ’nın resmi katılımcı ülkelerinden ’nin milli gün kutlamasında kültürel gösteri topluluğu Sibrit’in gösterisi beğenildi

Giriş Tarihi: 7.9.2016
Eritre milli günü EXPO’da kutlandı
2016 Antalya'nın resmi katılımcılarından , EXPO 2016 'da milli gününü kutladı. Milli gün kutlaması için Antalya'ya gelen Eritre Ulusal Tarımsal Araştırma Enstitüsü Genel Müdürü Dr. Iyassu Ghebretatios ve Eritre Kültürel İlişkiler Genel Müdürü İbrahim Ali Hussein, VIP Binası'nda EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök tarafından karşılandı. Fotoğraf çekimi ve hediye sunumunun ardından Dr. Iyassu Ghebretatios, EXPO 2016 Antalya ziyaretçi defterini imzaladı. Heyet daha sonra Eritre bahçesini gezdi. Heyete bahçeye gelişlerinde Eritre'ye özgü bir ekmek olan 'Hımbaşa' ikram edildi. Bahçede en dikkat çeken bölümse 8-14 yaş arasındaki 10 Eritreli çocuğun kendi çizimleriyle EXPO 2016 Antalya'yı anlattığı resimler oldu.

RENKLİ DANS GÖSTERİSİ
Eritre Milli Gün kutlaması küçük amfi tiyatroda devam etti. Eritre ve Türk Milli marşları eşliğinde bayraklar göndere çekildi. Dr. Ghebretatios gösterilen ilgi için teşekkür etti. Konuşmaların ardından geleneksel dans ve müzik kültür grubu 'Sibrit' sahneye çıktı. Grup Eritre'deki 9 etnik gruptan ikisi olan Tigre ve Hidarb'ın kültürünü yansıtan gösteriler sundu. Geleneksel kıyafetlerle sahneye çıkan dansçılar, geleneksel çalgılar eşliğinde çalınan şarkılar eşliğinde performanslarını sergiledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eritre milli günü EXPO’da kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN