Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökyüzünde

Bu yıl 17’ncisi yapılan Uluslararası Ölüdeniz Oyunları i, düzenlenen töreniyle başladı

Giriş Tarihi: 13.10.2016
Gökyüzünde festival
Muğla'nın Fethiye Belediyesi öncülüğünde; Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı (FETAV), Türk Kurumu, Fethiye Babadağ Güç birliği ve Fethiye Otelciler Birliği'nin (FETOB) desteğiyle düzenlenen 17'nci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları i başladı. töreni, 1965 rakımlı Babadağ'ın 1700 pistinde düzenlendi. Festivale, başta Çin ve Avrupa ülkeleri olmak üzere ABD ve İran ile 23 ülkeden 390 paraşütçünün yanı sıra dünyanın en iyi akrobasi pilotları yer aldı.

BU BİR MİLLİ GÖREV
Festivale katılan paraşütçüler, uçuş hazırlıklarını tamamladıktan sonra törenin yapıldığı bin 700 pistinden uçuş yaptı. Paraşütçülerin gökyüzünde oluşturduğu görsel şov, törene katılanlar tarafından ilgiyle izlendi. Muğla Valisi Amir Çiçek Hava Oyunları'nın bundan sonra da gelişerek devam edeceğine inandığını söyledi. Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ise, "Bu sportif ve turizm faaliyetleri devam edecek. Bir zamanlar 70 Cent'e muhtaçken şu anda 30 milyar doların üzerinde turizmden ülkemizin geliri var. Bunu da milli bir görev olarak algılıyoruz" dedi.

DAHA GÜZEL OLACAK
17. Hava Oyunları Festivalini bir yöreden çıkartıp bütün ilçeye yaymak istediklerini belirten Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Festivalin bir yöreden çıkarak bütün ilçenin hatta ilimiz organizasyonu olması konusunda büyük bir çaba sarf ediyoruz. 15 Temmuz'da hainlerin başkaldırışı olmasaydı şimdi Türk Hava Kuvvetlerinin SOLO gösteri grubu tepemizde uçuyor olacaktı. Allah bir daha onu yaşatmasın. Gelecek yıl daha güzel bir organizasyon olacak" dedi. Festival 15 Ekim'de sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökyüzünde festival
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN