Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımlar yağmur gibi

Büyükşehir, Antalya’nın ilçelerini yatırıma doyuruyor. Bütünşehir Yasası sayesinde hayata geçen yatırımların biri tamamlanıp hizmete açılırken hemen bir diğerinin temeli atılıyor

Giriş Tarihi: 19.3.2017
Yatırımlar yağmur gibi
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Bütünşehir Yasası sayesinde kent merkezinin yanı sıra ilçeleri de yatırıma doyuruyor. Antalya'nın ilçeleri, yasa öncesi hizmetlerini karşılayan İl Özel İdaresi'nin toplam bütçesi kadar yatırımı tek seferde alabiliyor. Bu kapsamda doğu ilçeleri turuna çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yapımı tamamlanan bir yatırımı hizmete açarken hemen ardından yeni bir yatırımın temelini atıyor. Gazipaşa'da 4 mahallenin 50 yıllık su sorununu bitirecek isale hattının temelini atan Türel, hemen arkasından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile buluşarak 10 milyon lira maliyetle Alanya Dim Çayı'nın iki yakasını bir araya getiren Ak Köprü'nün açılışını yaptı. Başkan Türel Ak Köprü açılışının ertesi günü de Manavgat ilçesine nefes aldıracak olan 350 dönümlük Türkbeleni Mesire Alanı projesinin temelini attı. Projenin ihale bedeli 30 milyon 480 bin lira.

ALANYA ÇOK ŞANSLI
Bakan Çavuşoğlu Ak Köprü açılışındaki konuşmasında köprünün temelinin yaklaşık bir sene önce atıldığını hatırlatarak, kısa sürede tamamlanan köprünün üzerinden insanların güvenle geçeceğini, altındaki Dim Barajı'ndan da elektrik üretileceğini söyledi. Alanya'nın yatırımlar anlamında şanslı olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, Alanya'ya çevre yolu, katlı kavşak yaptıklarını, 2 üniversitesi olan Alanya'ya diş hekimliği fakültesi açacaklarını ve Antalya'dan da tıp fakültesini getireceklerini açıkladı.

GÖNÜL KÖPRÜLERİ
Başkan Türel ise yaptıkları köprü ile Dim Çayı'nın iki yakasını buluşturduklarını belirterek, hedeflerinin vatandaşların ihtiyaçlarını çözecek hizmetleri götürerek, vatandaşla gönül köprülerini kurmak olduğunu söyledi. Türel, Büyükşehir Yasası ile hizmet sınırları genişlemeden önce il özel idaresinin tüm köylere ayırdığı bütçeyi, artık sadece bir Ak Köprü yapmak için ayırabildiklerine dikkat çekti. Alanya'ya yapacakları yatırımlar hakkında da bilgi veren Türel, ilçeye 30 dönümlük bir kent parkı ve hasta yakınları için konuk evi yapılacağını, çöpten elektik üretileceğini söyledi. Ak Köprü'nün açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, Çavuşoğlu, Türel ve beraberindekiler yürüyerek köprüden karşıya geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımlar yağmur gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN