Yiğit Bulut'tan CHP'ye zor sorular

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, CHP'nin ortağı olduğu İş Bankası'yla ilgili canlı yayında çarpıcı sorular sordu, suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 5.6.2015 10:43 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 11:02
Yiğit Bulut'tan CHP'ye zor sorular

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, A Haber'de Banu El'e konuk oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki "altın klozet" yalanlarına tepki gösteren Bulut, İş Bankası'yla ilgili skandal verileri canlı yayında açıkladı.

İş Bankası'nın Doğan Grubu'na Dışbank'ı 50 milyon dolara sattığını, Doğan Grubu'nun da yine aynı bankayı Belçikalılara 1 milyar Euro'nun üzerinde bir rakama devrettiğini açıklayan Yiğit Bulut, Petrol Ofisi satışında da benzer skandalın yaşandığını ifade etti.

Yiğit Bulut konuyla ilgili şöyle konuştu:

Altın klozet meselesinden çok önemli bir yere geleceğim. Bunu söylemeyecektim ama böyle bir iftira böyle bir yalan Cumhurbaşkanına hakaret, halka hakaret noktasında bunu söylemem lazım. CHP'nin hisse sahibi olduğu bir banka var İş Bankası.

DIŞ BANK'I İŞ BANKASI'NDAN 50 MİLYON DOLARA ALAN DOĞAN HOLDİNG, BU BANKAYI BELÇİKALILARA NASIL 1 MİLYAR EURO'YA SATTI?

İş Bankası Dış Bankı 50 milyon dolara Doğan Holding'e sattı. Doğan Holding 50 Milyon dolara aldığı Dış Bank'ı 1 milyar EURO'nun üzerinde Belçikalılara sattı. Şimdi ben İş Bankası'nın yönetiminde bulunan CHP'lilere ve o dönemdeki CHP'ye ve bu dönemdeki CHP'ye soruyorum. Saraydaki altın klozet yalanından geçtik reel bir şey var. 50 milyon Dolara satılan bir banka ki, İş Bankası'nın hisseleri halka açık yani halkın da orada payı var. Nasıl oldu da 1 miyar euro üzerinde çok kısa bir süre sonra Belçikalılara sattı. Siz 50 milyon dolara satıyorsunuz alan nasıl 1 milyar euronun üzerinde satıyor. Bundan kim komisyon aldı?

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğit Bulut'tan CHP'ye zor sorular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz