'ndan muhabire vari

STAR’ın haberleri sonrası suskunluğunu STAR?Ankara muhabirine attığı bir le bozdu. Başkan Mehmet Soğancı imzasıyla gönderilen vari mailde “ sizin kim olduğunuzu, kimliklerinizi biliyor. Bulunduğunuz yeri biliyor” ifadesi kullanıldı.

Giriş Tarihi: 2.7.2015 12:07
Mimarlar Odası'ndan muhabire tehditvari mail

, STAR'ı etti. Oda'dan STAR?muhabiri Ahmet Fatih Erturan'a "Sayın Ahmet Fatih Erturan, keyifli okumalar" başlıklı bir ile tehditvari cümlelerle saldırı yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı imzasıyla gönderilen mailde " sizin kim olduğunuzu, kimliklerinizi biliyor. Geldiğiniz ve bulunduğunuz yeri biliyor" cümleleri ile tehdit edildi.

Mimarlar Odası Başkanı Soğancı attığı mailde STAR'ın gündeme getirdiği İstanbul şubesinin çatısındaki kaçak restorandan hiç bahsetmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde davetlilere verdiği iftar yemeği sonrası masadan yemeğe, çatal bıçaktan koltuklara ve çiçeklere kadar hesap yapan Mimarlar Odası'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerçek fiyatları açıklamasıyla resmen yalanlanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde iftar yemeğinin şişirme hesabını yaparak malum gazetelere servis etmesinin ardından Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan'ı aradık. Telefona sekreteri çıktı. Candan'ın toplantıda olduğunu bir notumuz olup olmadığını sorması üzerine "Cumhurbaşkanlığındaki iftar yemeği ile ilgili yalanlama geldi. Cumhurbaşkanlığının verdiği rakamlarla sizin açıkladığınız rakamlar arasında büyük fark var. Hangi bilgiye veya belgeye dayanarak böylesi bir açıklama yapıldığını öğrenmek istiyoruz" diye not bıraktık.

Bir haftadır kendilerinden gelecek cevabı beklerken Muhabirimiz Ahmet Fatih Erturan'ın mailine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı imzası ile "TMMOB`ye ve Mimarlar Odamıza Saldıranlara!" isimli başlıkla tehdit içerikli mail geldi.

Mailde, "Birkaç gündür, karanlığın sesi olan görsel ve yazılı basınınızda, sosyal medyanızda TMMOB`ye karşı büyük(!) bir kampanya yürüttüğünüzü gördük, görüyoruz. TMMOB sizin kim olduğunuzu, kimliklerinizi biliyor. Geldiğiniz ve bulunduğunuz yeri biliyor. Derdinizi de biliyor. Sizler, hepiniz birden bu ülkenin karanlığının sesisiniz" tehdidinde bulunuldu.

Açıklamada STAR'ın Mimarlar Odası'nın kaçak restoranı ile ilgili haberi konusunda ise tek satır açıklama yapılamadı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mimarlar Odası'ndan muhabire tehditvari mail
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz