Tahsin Şahinkaya'nın cenazesinde dikkat çeken çelenk

nin önemli isimlerinden Tahsin Şahinkaya'nın cenazesi, 1. Ordu Komutanlığı'nda düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verildi.

Giriş Tarihi: 11.7.2015 17:15
Tahsin Şahinkaya'nın cenazesinde dikkat çeken çelenk

Çoklu organ yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede iki gün önce 90 yaşında vefat eden eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.
Buradaki törende taziyeleri Tahsin Şahinkaya'nın eşi Sema ve oğlu Serdar Şahinkaya ile kızı Sevgi Kartal kabul etti.

Cenaze törenine, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, eski Başbakanlardan emekli Oramiral Bülent Ulusu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu ile çok sayıda üst düzey asker katıldı.

Şahinkaya'nın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından askeri bando eşliğinde top arabasına taşındı. Şahinkaya'nın cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

Emekli Hava Astsubayı Ertuğrul Aslan, camideki törende gazetecilerin soruları üzerine, şöyle konuştu:

"1955-1983 yılları arasında paşamın astsubaylığını yaptım. Bütün birliklerde beraber bulunduk. Hava Kuvvetleri'ne çok büyük hizmetler veren, Hava Kuvvetleri'nin modern olmasına sebep olanlardan biri de odur. İş yerinde çok sert, çalışkan, disiplinli ama mesai bittiği zaman bir ağabey, bir baba, bir kardeşti. Anlatılan gibi sert ve hırslı birisi değildi. Nur içinde yatsın. Hava Kuvvetleri çok şey kaybetti."

Dikkat çeken çelenk

Tahsin Şahinkaya'nın cenazesine de çelenk gönderdi. Şengör Ailesi'nin gönderdiği çelenkte 'Sonsuz devriyen kutlu olsun, Komutanım' yazdığı görüldü.Deprem Profesörü Celal Şengör'ün, 'in cenazesine "Sana müteşekkiriz, nur içinde yat komutanım" yazılı bir çelenk göndermesi tartışmalara neden olmuştu.

EVREN İÇİN DE YOLLAMIŞTI


BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahsin Şahinkaya'nın cenazesinde dikkat çeken çelenk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz