'Sen nasıl bir sporcusun!'

Milli Takım'a "Sakatım" deyip gelmeyen, alınan kötü sonuçlara sevinen basketbolcu, Avrupa Şampiyonası kadrosuna giremediği için bu sefer de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çektirdiği hatıra fotoğrafı için haddini aşan bir yorum yaptı. Sporseverler büyük tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 14.7.2015 10:04 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 11:09
'Sen nasıl bir sporcusun!'

Enes Kanter Twitter hesabından yine çirkin bir mesaj yayınladı

Geçmişte milli takım davetlerini bahanelerle geri çeviren ve Milli Takım oyuncularından da tepki alan Enes Kanter, Twitter adresinden dün çirkin bir mesaj paylaştı. Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman'ın takım adına özür beklediği ancak bu gerçekleşmeyince, kadroya davet etmediği Enes, bu durumu kişisel sorunları yerine siyasi sebeplere bağlamaya devam ediyor. Ergin Ataman'ın "Bütün iyi niyetli çabalarıma rağmen Enes'ten bir cevap alamadım. Birkaç kez görüşmeye davet ettim ama bir türlü buluşamadık" dediği basketbolcu dün haddini aşarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu bir hatıra fotoğrafı çirkin ifadelerle yayınladı.

ÇİRKİN MESAJA BÜYÜK TEPKİ

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın spor ve sanat dünyası için verdiği iftarın fotoğraflarını paylaşarak suçlamalarda bulunan Enes'e iftiralarından dolayı adeta tepki yağdı. "Sen nasıl sporcusun.. Bir sporcu böyle şey yapar mı?..Yazıklar olsun.. Sen milli takım yenilence gülen bir insansın.. Sakatım deyip ABD'de maçlara çıkan sen değil misin?" diyen basketbolseverler, 23 yaşındaki oyuncuyu adeta topa tuttu.

HERKESLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ


Enes'in hedef göstermeye çalıştığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftara davet ettiği herkesle olduğu gibi milli basketbolcular Mirsad Türkcan ile Hidayet Türkoğlu, FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile bir hatıra fotoğrafı çektirmişti. Enes'in siyaseti basketbolun önüne koyan bu tutumu milli takımdaki diğer basketbolcular tarafından da yoğun tepki görmüştü.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sen nasıl bir sporcusun!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz