Savcı Cihaner’in tutuklanmasını alkışlayan ’dan yine iki yüzlü tavır

Fetullah Gülen hakkında soruşturma açtığı için 2010 yılında tutuklanan eski savcı İlhan Cihaner hakkında yakalama kararı çıkarılmasını alkışlayan, hayali gerekçeler üreterek Paralel savcı ve polisleri aklama gayretine giren medyası Ermenistan’a firar eden 3 savcının ardından ağıtlar yaktı.

Giriş Tarihi: 12.8.2015 10:32 Güncelleme Tarihi: 12.8.2015 11:29
Savcı Cihaner’in tutuklanmasını alkışlayan Zaman’dan yine iki yüzlü tavır

Son 10 yılda binlerce insanı mağdur eden, iftira atan, haraç vermeyene kumpas kuran, kendilerinden farklı düşünen Müslüman grupların kuyusunu kazan ve bürokraside kendilerine insan kaynağı sağlamak için her türlü entrikadan çekinmeyen Fetullahçı Terör Örgütü her gün yeni bir skandala imza atıyor.

İLHAN CİHANER'İN MAKAM ODASINDAN ALINMASINI ALKIŞLAMIŞLARDI

2010 yılında Fetullahçı örgüt hakkında soruşturma başlattığı için hakkında örgüt üyesi savcılar tarafından soruşturma başlatılan Erzurum Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner, 2010 yılında üyesi polislerin kumpasıyla görevinin başında olduğu halde, makam odasında gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Tutuklama kararı FETÖ medyası tarafından günlerce alkışlanmış, bir savcının nasıl tutuklanacağı konusunda zorlama haber ve köşe yazıları yayınlanmıştı.

ZAMAN'DAN YİNE İKİ YÜZLÜ YAYIN!

Bugün ise meslekten ihraç edilmiş FETÖ üyesi 3 savcı hakkında yakalama kararı çıkarılması örgüt medyasını çok öfkelendirdiği dikkatlerden kaçmıyor. 2010 yılında Savcı İlhan Cihaner'in makam odasından gözaltına alınıp tutuklanmasını alkışlayan Gazetesi, örgüt üyesi savcılar hakkında yakalama kararı çıkmasını sert şekilde eleştirmiş.

FETÖ'NÜN İFTİRA ATTIĞI BİNLERCE MAĞDUR ZAMAN'A TEPKİ GÖSTERDİ

HDP'li ve CHP'li milletvekillerinden görüşler alarak iki yüzlü haberine destek bulmaya çalışan Zaman Gazetesi'ne sosyal medyadan da tepki yağdı. Zaman'ın yalan haberleri, FETÖ üyesi polislerin fezlekeleri ve Fetullahçı savcılar tarafından çıkarılan yakalama kararı ile yıllarca cezaevinde yatan yüzlerce mağdur Zaman'a tepki gösterdi.

"KAÇMIYORUZ, GELİR İFADE VERİRİZ NEDEN GÖZALTINA ALIYORSUNUZ" DEDİLER AMA HEPSİ KAÇTI!

Daha önceki gözaltına alınmalarda "bu insanlar kaçmıyor, gelip ifadesini verirler, neden gözaltına alıyorsunuz" şeklinde haberler yapan Zaman, savcıların firar etmesini de perdelemeye çalışmış. Bilindiği gibi Fetullah Gülen, Emre Uslu, Önder Aytaş, Mustafa Yeşil, Şerif Ali Tekalan, Zekeriya Öz ve Celal Kara başta olmak üzere yüzlerce Fetullahçı örgüt üyesi yurdışına firar ederek hesap vermekten kaçmıştı.

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı Cihaner’in tutuklanmasını alkışlayan Zaman’dan yine iki yüzlü tavır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz