FETÖ Operasyonu duyunca yalan habere sarıldılar

Bugün gazetesi, 2 yıl önce birçok internet sitesinde kullanılan fotoğraflardan seçme yaparak “Türkiye DEAŞ’a silah sevkiyatı yapıyor” manşeti atmıştı. Fethullah Gülen’in 35 yıl boyunca yanındaki en yakın isimlerden yazar Hüseyin Gülerce, ’in ‘ yapı’ya hizmet eden şirketlerine yönelik operasyonunu değerlendirdi. Gülerce, "Bu operasyonu biliyorlar. O haberi Bugün gazetesi mağdur olmak için yaptı” diye konuştu.

Giriş Tarihi: 2.9.2015 10:32 Güncelleme Tarihi: 2.9.2015 10:40
FETÖ Operasyonu duyunca yalan habere sarıldılar

'in Gazetesi Bugün'ün Koza İpek Grubu'na yapılan operasyon öncesi dün manşetten 'Türkiye DAEŞ'e silah sevkiyatı yapıyor' haberiyle çıkması dikkatlerden kaçmadı. Haberde 'örgüte yapılan silah sevkiyatı'nın fotoğraflarına da yer verildi. Ancak haberin yalan olduğu ve 2 yıl önceki fotoğraflarla yapıldığı kısa sürede anlaşıldı. Çünkü haberde DAEŞ'e verildiği ileri sürülen bir tanka ait fotoğrafın üzerindeki yazısı dikkatlerden kaçmadı. YPG yazısını silmeyi unutan gazetenin bazı fotoğrafların ise 2 yıl önce çeşitli internet sitelerinden ve medya kontrolündeki Cumhuriyet'ten alarak kullandığı anlaşıldı. Bu fotoğraflardan biri de 2014 yılına ait. Bir yıl önce yayınlanan haberde muhaliflerin "Eski Halep bölgesinde rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı binalara, mutfak tüpünden yapılan 'cehennem' adını verdikleri el yapımı havanlarla saldırdığı" anlatılıyor. Ancak Bugün Gazetesi bunu da çarpıtarak söz konusu malzemelerin Türkiye tarafından DAEŞ'e verdiğini yazmaktan çekinmedi.

HÜSEYİN GÜLERCE'NİN TESPİTİ: O HABERİ MAĞDURU OYNAMAK İÇİN YAPTILAR

Fethullah Gülen'in 35 yıl boyunca yanındaki en yakın isimlerden yazar Hüseyin Gülerce, Akın İpek'in 'paralel yapı'ya hizmet eden şirketlerine yönelik operasyonu STAR'a değerlendirdi. Gülerce "İpek'in Fuat Avni ile operasyondan haberi oldu. Bu bile operasyonun ne kadar gerekli olduğunu gösterir. Bugün Gazetesi de dünkü silah manşetini dünyaya operasyon için attı. Mağduru oynuyorlar" dedi. Gülerce şöyle konuştu: "İpek çok açık olarak 'paralel yapı'yı destekliyor. Bu grubun yayın organı. İpek Grubu çok açık destekliyor. Yayın organları operasyonu, basın özgürlüğü sahasına çekiyor. Bu paralel yapının algı operasyonundan kaynaklanıyor. Başsavcılık'ın dört sayfa arama yazısı var. Evi holdingi okulu var. Medyası da var. Tüm dünyada tehdidin kaynağı üzerine gidilir. Kanalturk'un, Bugün Gazetesi'nin PKK'nın Roj Tv'den farkı yok, daha tehlikeli hatta. Bir takım montajlarla Türkiye'nin DAEŞ'e yardım gönderdiğini yazıyor. Soruyorum. Fuat Avni'nin bildirimi var. Bu operasyonu biliyorlar. O haberi Bugün gazetesi mağdur olmak için yaptı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ Operasyonu duyunca yalan habere sarıldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz