Leyla Zana: Ölüm orucuna başlayacağım

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, 7 Haziran seçimlerinden önceki pozisyona dönülüp ölümler durmazsa, ölüm orucuna başlayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 10.9.2015 13:47 Güncelleme Tarihi: 10.9.2015 15:00
Leyla Zana: Ölüm orucuna başlayacağım

Şırnak'ın İdil ilçesinde HDP'nin düzenlediği mitingde konuşan Leyla Zana, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Zana, "Elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. Ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim." dedi.

ÖLÜM ORUCUNA BAŞLAYACAĞIM
Zana, şu ifadeleri kullandı: "Kandil'i muhatap alıp görüşen, Parlamento'daki arkadaşlarımızı muhatap alan zihniyet hala Kürtleri eşit görmüyor. O psikolojik eşiği aşamıyorlar. Bursa'daki kardeşlerimizin ne hakkı varsa buradaki insanların da o hakkı olsun istiyoruz. Şimdi yaklaşık bir aydır kendi nefsinde çok düşünerek bir karar aldık. Yüzyıldır çarpışarak ölüyoruz. Nefsi müdafaa yapıyoruz. Ama artık yeter. Ölerek ve öldürerek toplumu, vicdanımızı, geleceğimizi çürüteceğiz. Elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. Ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim. Eğer ölümler durmazsa ölüm orucuna başlayacağım. Beni tanıyanlar bilir. Ağzımdan söz bir kere çıkar. Kellem gitse, geri dönmem. Artık yeter. Gençler öleceğine biz ölelim."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Leyla Zana: Ölüm orucuna başlayacağım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz