Merkel'in oturduğu ata yadigarı koltuk rahatsız etti

Gayri milli' denilince itiraz eden Aydın Doğan'ın Hürriyet'i, her fırsatta ülkesini karalamaya devam ediyor. Hürriyet bu kez de Yıldız Sarayı'ndaki koltuğun hilalinden rahatsız oldu.

Giriş Tarihi: 20.10.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 10:10
Merkel'in oturduğu ata yadigarı koltuk rahatsız etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i ata yadigarı olan koltukta oturttu, gayri milli medya koltuğun üzerindeki hilalden rahatsız oldu.

Aydın Doğan'ın Hürriyet'i hemen konunun üzerine giderek, "uzman" görüşü eşliğinde hilalin koltuğun orijinalinde olmadığını, sonrada eklendiğini okurlarına duyurdu.

Bir yüksek mimarın koltuk hakkındaki sözlerini aktaran Hürriyet, mimarın ağzından "ben de şatafatlı buldum. Onlarda oturmam, evime koysanız çöpe atarım" yorumunu habere ekledi.

PARALELLER DE SOSYAL MEDYADA İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞTI

Her fırsatta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihimize ve kültürümüze yönelik kullandığı figürlerden rahatsızlık duyan aşağılık kompleksli malum zihniyet, koltukları şatafatlı bularak diline doladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltukları yeni yaptırmış gibi yansıtan malum zihniyetin kendi kültürüne ne kadar yabancı olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

YAZARDAN CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET!

Paralel yapının hocalarından Sedat Laçiner koltuğu Uzakdoğu'da bir krallığa ait diye aşağılarken, yazar Buket Uzuner ise "Ayranım yok içmeye taht-tırevanla giderim s....!" tweetini atarak kendi seviyesini ortaya koymakla kalmadı bir de hakaret etti.KOLTUKLAR YENİ DEĞİL OSMANLI YADİGARI

Oysa Merkel'in ağırlandığı koltuklar Osmanlı Devleti'nden miras kalan ve restore edilip yeniden kullanılan eserlerdendi. Üstelik bu yapının sözcülerinden olan CNN TÜRK televizyonu restorasyonla ilgili haber de yapmıştı.

KOLTUKLA VERİLEN MESAJ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güçlü Osmanlı Devletine ait kullanılan eserlerle ve Merkel'i o koltuğa oturtmasıyla verilen mesaj apaçık görülüyor. Türkiye'nin tarihinden gelen ülküsünü sahiplendiği ve bunu dünyaya gösterme çabası içimizdeki hainlere batmış gözüküyor.

MUSTAFA VARANK KOLTUĞUN ORİJİNAL RESMİNİ PAYLAŞTIİşte sosyal medyadan, özellikle FETÖ militanlarının twitlerinden bazıları:

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel'in oturduğu ata yadigarı koltuk rahatsız etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz