, korsan gazeteyle bir suç daha işledi

İpek Koza Grubu gazetelerine kayyum atanması ardından, Bugün ve Millet gazetelerinde çalışan 'cüler, örgütün propagandasını yapan korsan gazete çıkardı.

Giriş Tarihi: 31.10.2015 09:48
FETÖ, korsan gazeteyle bir suç daha işledi

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada 'Bugün' ismi önüne 'Özgür' ifadesi konularak paylaşılan gazetenin basılarak bayilerde de 1 liraya satıldığı iddia edildi. Örgüt sempatizanları www.ozgurbugun.com adresi üzerinden künyesiz şekilde korsan gazeteyi koyarak basın kanunu açısından suç işledi.

KAÇAK İPEK, KORSANA DESTEK
Avukat Cüneyt Toraman, bu korsan gazete girişiminin suç olduğunu belirterek, "Kayyum tayin edildiği şirketlerin marka değerini korumakla yükümlüdür. Gazetenin adının yasal bir yetki devri söz konusu olmadan kullanması haksız rekabet teşkil eder. Kayyum, bu kişileri tazminat davası ve korsan yayının önlenmesi için dava edebilir" dedi. Korsan olarak hazırlanan bir diğer gazete olan Millet'i de sosyal medyada ilk paylaşan, görevden alınan genel yayın yönetmeni Değer Özergün oldu. Gazetenin eski sahibi firari Akın İpek de iki korsan gazeteyi dün sosyal medya hesabından paylaştı.

"MİZANPAJ ZAMAN'DAN" İDDİASI
İpek'in gerçek gazetelerle korsan gazeteleri yan yana koyup propagandaya soyunduğu görüldü. Bugün gazetesinin taklidi olan Özgür Bugün isimli bir gazetenin mizanpajının Zaman Gazetesi tesislerinde hazırlanıp basıldığı da iddia edildi.

HÜRRİYET BASTI TWEET'İNE YALANLAMA YOK
Habip Güler de önceki akşam attığı bir tweet ile korsan gazeteyi Hürriyet'in bastığını yazarak, teşekkür etti (sağda). Ancak bu tweet paylaşımdan kaldırdı. Kısa sürede sosyal medyada yayılan iddianın, Hürriyet tarafından yalanmaması da dikkat çekti. Gazetede kayyum görevlilerinin hedef gösterildiği, 'nün propagandasının yapıldığı görüldü. Korsan gazete halen Bugün'de çalışan bazı muhabirlerce de paylaşıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ, korsan gazeteyle bir suç daha işledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz