Doğan ve medyası aynı yalana sarıldı

Hürriyet ve Zaman, sözde Dünya Gazeteler Derneği'nin Türkiye aleyhine iftira dolu açıklamalarını aynı başlıkla manşetine taşıdı

Giriş Tarihi: 1.11.2015 12:58
Doğan ve FETÖ medyası aynı yalana sarıldı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne () destek verdiği için Koza İpek Grubu'nun yönetimine el konması Aydın Doğan ve Paralel örgütü yeniden bir araya getirdi. Zaman gazetesi ve Aydın Doğan'ın Hürriyet'i ortak manşet kullanarak bir skandala daha imza attı. Bugüne kadar Fetullahçı Terör Örgütü aleyhine tek bir haber dahi kullanmayan Aydın Doğan medyası, her fırsatta destek vermeyi sürdürüyor.

KAMUOYUNDAN TEPKİ
FETÖ'nün yayın organı Zaman Gazetesi, dünkü manşetinde sözde Dünya Gazeteler ve Haber Yayımcılar Derneği'nin Türkiye aleyhindeki açıklamasına sürmanşetten yer verdi. İftira ve yalanlarla dolu bu açıklamayı aynı şekilde Hürriyet gazetesi de manşetine taşıdı. Terör örgütü 'e militan kazandırmak için Diyarbakır'da faaliyet gösteren İngiliz gazeteciler Jake Hanrahan ve Philip Pendlebury'ın sınırdışı edilmesinin bile eleştirildiği açıklamaya manşetinde yer veren Hürriyet'in bu tutumu kamuoyunda büyük tepki topladı. Aydın Doğan'ın Hürriyet'i, bu tutumuyla FETÖ'ye destek finans desteği sağladığı gerekçesiyle Koza İpek Grubu'na yapılan operasyonu da bu şekilde itibarsızlaştırmaya çalıştı.


BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan ve FETÖ medyası aynı yalana sarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz