Avusturya'da başörtülü kadına

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, işe gitmek için evinden çıkan başörtülü Şeherben Durmaz isimli kadın arkasından yaklaşan bir adamın '' sına uğradı.

Giriş Tarihi: 26.9.2016 10:31
Avusturya'da başörtülü kadına ırkçı saldırı

İŞİNE GİDECEKTİ

10. Bölge'de yaşayan kökenli Avusturya vatandaşı 51 yaşındaki Şeherben Durmaz, 19 Eylül Pazartesi günü sabah erken saatlerde işe gitmek üzere evinden çıktı.

ARKADAN SALDIRDI

Parktan geçerken 25-30 yaşlarında bir erkek, arkadan Durmaz'a saldırdı. Başına aldığı darbelerle yere yığılan Durmaz, kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

EŞİ YARDIMA KOŞTU

Saldırgan çevredeki apartmandan bir kişinin bağırması üzerine olay yerinden kaçarken, Durmaz olay yerine çağırdığı eşi Mahmut Durmaz'ın yardımıyla ye kaldırıldı.

Vücudunda morluklar meydana gelen Durmaz'ın başına hastanede 2 dikiş atıldı.

"SÜREKLİ KAFAMA VURDU"

Şeherben Durmaz, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Durmaz:

"Her gün işe gidip geldiğim sokaktan işe giderken arkamdan gelen bir şahsın sına uğradım. Saldırgan sürekli kafama vurdu, gasp amaçlı değil, sırf bana zarar vermek için bir girişimdi çünkü sürekli kafama vurdu, yere düştüğüm zaman bile sürekli kafama vuruyordu. O anın şokuyla hemen bağıramadım, sonradan bağırdım. Ben bağırdıktan sonra karşı apartmandan bir ses geldi, sonra ."

"30 SENEDİR BURADAYIM

Durmaz, "30 senedir burada yaşıyorum, ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. Benim için beklenmedik bir olaydı. Başörtülü olduğum için saldırmış olabilir çünkü benim suratımı bile görmedi ki, arkamdan gelip saldırdı." diye konuştu.

"ALNIMDA İKİ DİKİŞ VAR"

la hastaneye kaldırıldığını ve vücudunun çok yerinde morluklar bulunduğunu ifade eden Durmaz, şöyle konuştu: "Vücudumun her yerinde ağrı var. Ellerimde var, dizimde var. Sırtım çok ağrıyor. Alnımda iki tane dikiş var. Sürekli kafama vurduğu için kafamda şişlikler var. Kulağımda morluklar var."

"IRKÇI BİR SALDIRI"

Taksicilik yapan Mahmut Durmaz ise eşinin yanına vardığında yüzünün kanlar içeriside olduğunu anlattı. Durmaz, şunları kaydetti:

"Yarın hastaneye, ordan da adli tıp kurumundan gidip rapor alacağız. Saldırganı tanımadığımız için kime karşı dava açacağımızı da bilmiyoruz. bir saldırı diye düşünüyoruz. Son günlerde Avusturya'da ırkçılık artıyor, sürekli görüyoruz. Bu çe bir saldırıdır."

Saldırı vakasını doğrulayan polis saldırganın yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Avusturya'da başörtülü kadına ırkçı saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz