Genç âşıklar ölüm anlarını sosyal medyadan canlı paylaştılar

Rusya’da, aileleri ile ten kaçan genç sevgililer, özel kuvvetlerle çatışıp intihar etti. 15’lik âşıklar, trajik sonlarını internetten yayımladı

Giriş Tarihi: 16.11.2016 09:33 Güncelleme Tarihi: 16.11.2016 09:54
Genç âşıklar ölüm anlarını sosyal medyadan canlı paylaştılar

Rusya'da, Shakespeare'in yazdığı tiyatro oyunu "Romeo ve Juliette" ya da ünlü sinema filmi "Bonnie ve Clyde"ı aratmayan trajik bir yaşandı. İkisinin de 15 yaşında olan gençler, kendilerini takip eden aracına ateş açtıktan sonra intihar ederek yaşamlarına son verdi. Sevgili oldukları açıklanan ve , polis devriyesini vurup intihar ettikleri anları canlı yayın uygulaması Periscope üzerinden yayımladı.

PARTİYE İZİN ÇIKMAYINCA
Gençlerin korkunç bir şekilde canına kıymasına neden olan olay ise basit bir tartışmadan çıkmış ve giderek büyümüştü. Instagram'dan yayımladıkları videoda Katherina annesinin izin vermemesine rağmen pijama sine katıldığını, ailesinin gece yarısı arkadaşlarının evine geldiğini anlatıyor. Katherina, "Sert tartışmaydı. Denis ve annesinin önünde oldu. Kaçtım" diyor.

ANNESİNİ VURMUŞ
Ayrıca Denis'in, kız arkadaşı Katherina'nın annesini kalçasından vurduğu da ortaya çıkıyor. Katherina, Denis'in annesini kaza sonucu vurduğunu söylüyor. Ancak bu olayın kasten mi yoksa kazayla mı olduğu henüz bilinmiyor. Ailelerinden ve polisten kaçan çocuklar, ölmeden önceki son 3 günü ülkenin kuzey batısındaki Pskov kasabasında geçirmiş. Çiftin izini süren polis, sonunda saklandıkları yeri bulmuş. Kaçak ikilinin silahlar, tüfekler, bıçaklar ve telsizlerle donandığı belirtiliyor. Çift birbirinin son dakikalarını video kaydına almış. Videoda Denis, "Özel kuvvetler var, sayıları çok. Üzerinde kurşun geçirmez yelekleri ve otomatik silahları var ve şimdi gerçekten intihar edeceğiz" diye konuşuyor. Rusya'da sosyal medya sitesi VKontakte'de "Hepinizi seviyorum. Ama hayatımı ve ruhumu ziyan ettiniz. Arkadaşlarım, tanıdıklarım ve aileme elveda" mesajını paylaşan Denis'in ailesiyle sorunları olduğu görülüyor.

POLİS KORKUSU MU?
Olayda kaza ihtimalinin hafifletici bir sebep olmasına karşın çocuklar asla tercih edilmemesi gereken bir davranışta bulunuyor. Rus basınında çıkan bazı haberlere göre ise çocukların daha önce de polislerle başı derde girmişti. Polis trajik olayı araştırmak için çocukların ailelerini de soruşturmaya dâhil edecek.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç âşıklar ölüm anlarını sosyal medyadan canlı paylaştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz