'den 'na: Bu söylem onun tarihi ayıbı

'nun 'kontrollü darbe' söylemini değerlendiren Gazeteci , bunun altı doldurulamamış boş bir söylem olduğunu belirtti ve ekledi: "Bu söylem, sahiplerinin tarihsel ayıbı"

Giriş Tarihi: 13.7.2017 16:11
Nedim Şener'den Kılıçdaroğlu'na: Bu söylem onun tarihi ayıbı

"ŞEREFLİ VE ONURLU BİR DURUŞ GÜNÜDÜR 15 TEMMUZ"

"Her şerde bir hayır vardır." diyen Şener, "15 Temmuz, FETÖ'nün kanlı ve terörist yüzünü, bu halkı nasıl katledebileceklerini, bu insanlara devletin silahlarıyla nasıl saldırabileceklerini gösteren çok vahim bir olay. Türk halkı bakımından da çok şerefli ve onurlu bir duruş günüdür 15 Temmuz." değerlendirmesinde bulundu.

AA'ya konuşan , Türk halkının o gün hem ulusal birliğini kurtardığını hem de bir terör örgütü ve emperyalistlere teslim olmayacağını gösterdiğine dikkati çekerek, bundan sonra da bunun değişmeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal 'nun zaman zaman kullandığı "kontrollü darbe" ifadesine yönelik bir soruya da Şener, bunun siyaseten muhalefet partisi tarafından ortaya atılmış ve altı doldurulmamış bir manevra olduğunu anlattı.

Şener, sadece Akıncı Üssü ve iddianameleri okunduğunda darbenin nasıl ince ince planlandığının, operasyonel taktiklerin olduğunun görüldüğünü ifade ederek, hangi birliklerden hangi askerlerin katılıp hangi helikopterle gideceğinin planlandığını ancak bunların hepsinin 16 Temmuz gecesi saat 03.00 için planlandığını söyledi.

FETÖ'cülerin paniğe kapılmasının darbenin öne çekilmesine sebep olduğuna işaret eden Şener, "Öne çekilen darbe de Türk halkının kurduğu bariyere çarptı. O yüzden 'kontrollü darbe' iddiasında bulunanların, bunu ispatlaması gerekiyor. Bu halkın darbeye direnişini, 'kontrollü darbe' deyip onları kıracak şekilde raporlaştırmak ve bunu söylem haline getirmek, siyasi ve hukuki açıdan hiçbir şey kazandırmaz." diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Nedim Şener'den Kılıçdaroğlu'na: Bu söylem onun tarihi ayıbı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz