Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li Müslüman kadın siyasetçi Tlaib'den 'a suçlama

Temsilciler Meclisi üyesi , söylem ve politikalarını eleştirdiği Başkanı Donald 'ın ırkçı olduğuna dair şüphesinin olmadığını belirtti. Tlaib, "Amerikan halkı bile çoğu zaman Trump'ın sosyal medyadan yaptığı açıklamaları şaşkınlıkla karşılıyor ve ne demek istediğini anlamaya çalışıyor" dedi.

Giriş Tarihi: 7.12.2018 19:55 Güncelleme Tarihi: 8.12.2018 08:01
ABD'li Müslüman kadın siyasetçi Tlaib'den Trump'a suçlama

ABD'de geçen ay yapılan ara seçimlerde Temsilciler Meclisine giren iki kadın Müslüman siyasetçiden biri olan Filistin asıllı Tlaib, Trump ve politikalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

"POLİTİKA VE SÖYLEMLERİNDEN ANLAŞILIYOR"

The Hill'e konuşan Tlaib, Trump'ın ırkçılığının politika ve söylemlerinden anlaşıldığını, onun ırkçı olduğundan bir şüphesi bulunmadığını söyledi.

ABD Başkanı Trump Beyaz Saray'da gazeteciyi azarladı "Sen berbat birisin"

Tlaib, Trump'ın ırkçı söylemlerinin kaynağını bilmediğini kaydederek, "Ancak Amerikan halkı bile çoğu zaman Trump'ın sosyal medyadan yaptığı açıklamaları şaşkınlıkla karşılıyor ve ne demek istediğini anlamaya çalışıyor." dedi.

BAŞKAN TRUMP İLE IRKÇILIK YÜKSELİŞTE

Trump'ın söylemlerinin ülke genelindeki ırkçı ve İslamofobik saldırıları arttırdığı görülürken, özellikle Demokrat kesimin Trump'a yönelik tepkileri artıyor.

"Amerika'yı Yeniden Büyük Yapalım" sloganıyla 20 Ocak 2017'de başkanlık koltuğuna oturan Trump, ülkede beyaz Amerikalılar ile olmayanlar arasında "görünmez bir çizgi" çizmeye çalışmakla itham ediliyor ve özellikle göçmenler konusundaki söylemleriyle tepki çekiyor.

"ABD'de ırkçılığı hortlatmakla" suçlanan Trump'ın birçok seçim vaadinin ve göreve geldikten sonra aldığı bazı kararların ülkedeki kimi kesimleri ayrımcılığa maruz bıraktığı ifade ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li Müslüman kadın siyasetçi Tlaib'den Trump'a suçlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN