Ulucanlar'a gelenler 6'ncı Koğuş'u soruyor

Birçok ünlü gazeteci-yazar ve siyasetçinin yattığı Ulucanlar Cezaevi'ndeki 6. Koğuş ilgi görüyor. Müze ziyaretçileri en çok bu koğuşu merak ediyor

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Türk siyasi hayatının en önemli tanıklarından biri olan Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ne ilgi her geçen gün artıyor. Yakın tarihin birçok önemli isminin izlerini taşıyan ve Türkiye'nin her yerinden vatandaşların ziyaret ettiği müze, ünlü gazeteci, edebiyatçı ve siyasetçilerin kişisel eşyalarının sergilendiği 6. Koğuş'la dikkat çekiyor.

"ÇOK ETKİLEYİCİ"
Bülent Ecevit'ten Muhsin Yazıcıoğlu'na, Deniz Gezmiş'ten Metin Toker'e, Hüseyin İnan'dan Mustafa Pehlivanoğlu'na, Kasım Gülek'ten Fakir Baykurt ve Necip Fazıl Kısakürek'e kadar pek çok kişinin eşyalarının bulunduğu koğuş, büyük bir dikkatle geziliyor. Ulucanlar'a ilk defa geldiğini söyleyen 84 yaşındaki Mustafa Özsoy, müzeyi çok etkileyici bulduğunu belirterek, "Tarihi bir cezaevinin müze yapılması gençlerin geçmişi tanımaları için çok faydalı olmuş" dedi.

Büyük ilgi görüyor
Yakın tarihin birçok önemli isminin izlerini taşıyan ve Türkiye'nin her yerinden vatandaşların ziyaret ettiği müze, 6. Koğuş'la dikkat çekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulucanlar'a gelenler 6'ncı Koğuş'u soruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN