Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobilyada 'Rozet' farkı

Mobilya sektörüne 1995 yılında yalnızca koltuk üreterek giren Rozet Mobilya, şimdi 7 bayi ve kendi tasarım ekibiyle harikalar yaratan bir ihracat şirketi haline geldi

Giriş Tarihi: 7.3.2013
Koltuk üretimine 3 personelle başladıklarını belirten Rozet Mobilya'nın sahibi Ferhat Yılmaz, "Şu anda 140 kişiye istihdam sağlayan ve ürettiğinin yüzde 40'ını ihraç edebilen bir mobilya şirketine dönüştük. Mobilya tasarımlarımızı yaparken son model bir arabadan ya da tarihi bir eserden bile ilham alabiliyoruz" diye konuştu.

"TALEP GELDİ, YAPTIK"
1995 yılında temelleri atılan Rozet Mobilya'nın 10 yıl boyunca yalnızca koltuk ürettiğini dile getiren Ferhat Yılmaz, "Lüks ürün üretme yönünde talepler gelince, biz de kaliteli tasarımlara yöneldik. Kumaşları Avrupa'dan aldık. Sattığımız ürünlerle birlikte bizden mobilya talebinde bulunuldu. Yaklaşık 5 yıl önce konsept mobilya üretmeye başladık" dedi.

15 BAYİ HEDEFİ

Sadece 3 personelle yola çıkan, şu anda 140 kişiye istihdam sağlayan Rozet Mobilya, artık Ankara'da ürettiği mobilyaların yüzde 40'ını yurt dışına ihraç ediyor. Hem Türkiye'de hem de yurt dışında bin 500 metrekarelik kapalı alanları teşhir mağazası haline getiren firma, bayilikler vermeye başladı. Son verdiği bayiliklerle birlikte toplamda 7 bayiye ulaşan firma, 2 yıl içinde bu sayıyı 15'e çıkarmayı hedefliyor.

'EN İYİSİNİ HEDEFLİYORUZ'
Mobilyacı bir aileden geldiğini ifade eden Rozet Mobilya'nın sahibi Ferhat Yılmaz, "Aile olarak mobilyanın yanı sıra inşaat grubu, mutfak grubu, komple bina ve otel tasarımları yapıyoruz. Ürettiğimiz mobilyaların doğduğunu, büyüdüğünü ve üretim aşamasında neler olduğunu biliyoruz. 4 kişilik tasarım ekibimizle, sıfırdan çizim ve modellemeler yaparak ziyaretçilerimize en iyisini sunmayı hedefliyoruz" dedi. Ürünlerin sıfırdan üretildiğini, her mobilya için 2 ay talep ölçümü yaptıklarını belirten Yılmaz, "Mobilyanın talebini ölçtükten sonra seri üretime geçiyoruz. Daha sonra İstanbul, Trabzon, Mersin, Azerbeycan, Libya, Kuzey Irak ve Hollanda'da bulunan bayilerimize ürettiğimiz mobilyaları ihraç ediyoruz. İhracat, mobilyanın omurgasıdır, omurgasız hiçbir şey işlev göremez. O nedenle hem ülkemiz için hem de firmamız için ihracata ağırlık veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilyada 'Rozet' farkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN