Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Eski Ankara' kitap fuarında

7. Ankara Kitap Fuarı'nda Faruk Küçük'ün esri Ankara fotoğraflarından oluşan sergisi ziyaretçilerle buluşuyor

Giriş Tarihi: 29.3.2013
Dericizade Faruk Küçük'ün eski Ankara fotoğraflarından oluşan yeni sergisi, 7. Ankara Kitap Fuarı'nda açıldı. 60 fotoğrafın yer aldığı sergide daha önce görülmemiş 15 fotoğraf bulunuyor. Fotoğraflardan birinde Atatürk, Ankara İstasyonu'nun önünde Kazım Karabekir'le görülüyor. Bir diğerinde ise Atatürk, Kazım Özalp'in oğlu Teoman Özalp'in elinden tutuyor.

ÇUBUK'TAN GÖRÜNTÜ!
Sergilenen fotoğraflara zaman zaman izleyicilerin itiraz ettiğini, bunları dikkate alarak değerlendirdiklerini anlatan Küçük, "Atatürk, o zaman arkadaşı olan Bekir Ağa'nın konağının önünde bir konuşma yapmış. Orada çekilen fotoğraf elimize geçti. Çubuk Barajı'na gittiğinde oraya uğrayıp çayını, kahvesini içermiş Atatürk. Tespit ettik, fotoğrafın üzerine yazdık. Bekir Ağa'nın soyadı da Yılmaz, onu da yazdık. Ama aradan geçen zamanda o konak 2-3 el değiştirmiş. Konağın şimdiki sahipleri, Çubuk'taki sergimizde gelip gördüler. "Bu konak babamın. Sen Bekir Ağa yazmışsın. Bunu düzelt" dedi. Biz de ne yapalım, yazıyı kaldırıp Çubuk'tan bir görüntü yazdık" diye konuştu.

'BENİM TÜM TÜRKÜLERİM BAŞKENT ÜZERİNE'
Müzayedeleri hiç kaçırmadığını, Ankara tarihiyle ilgili belge ve fotoğrafları arşivine kattığını belirten Küçük, "Bülbülün üç türküsü varmış. Benim de bütün türkülerim Ankara üzerine" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eski Ankara' kitap fuarında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN