Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin kütüphanesi Ankara'da konuşulacak

Giriş Tarihi: 29.3.2013

'Kütüphane' denilince akla gelen iki önemli kuruluşun yöneticileri, bugün Kütüphane Haftası kapsamında Ankara'da geleceğin kütüphaneleri ile ilgili bilgiler verecek

Yenileşim ve Kütüphaneciler temalı Kütüphane Haftası devam ediyor. 25 Mart'ta Milli Kütüphane'de yapılan açılışın ardından Ankara'da pek çok etkinlik düzenlendi. Bu kapsamda bugün saat 09.30'da Milli Kütüphane'de önemli bir konferans daha düzenlenecek. Konferansa, kütüphaneler için yenilikçi fikirler üreten ve danışmanlık yapan Design Think Do firmasının sahibi, ABD'li yazar ve spiker Lisa Carlucci Thomas ile bugüne kadar pek çok ödül kazanan Hollanda Delft Teknik Üniversitesi'nin yer altı kütüphanesi müdürü Wilma van Wezenbeek katılacak.

SUNUM YAPILACAK
Konferansta Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın son iki yıl içerisinde okurlara kazandırdığı yeni nesil kütüphaneler arasında sayılan Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi, Ankara Ali Dayı Çocuk Kütüphanesi ve Eskişehir İl Halk Kütüphanesi hakkında sunum yapılacak. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen kütüphanelerinden Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi, FMV Işık Okullar Kütüphaneleri, Vitali Hakkı Kraktif Endüstriler Kütüphanesi ve Devlet Tiyatroları Refik Ahmet Sevengil Tiyatro Kütüphanesi hakkında da bilgi verilecek. Konferansın sunum bölümü saat 14.00'te başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin kütüphanesi Ankara'da konuşulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN