Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarıya odaklı bir yapım var

Giriş Tarihi: 20.5.2013

Bugüne kadar farklı sektörlerde adından söz ettiren başarılı iş kadını Sevgi Deniz, "Başarıya odaklı bir yapım var" dedi

Başarılı iş kadını Sevgi Deniz, birçok sektörde çalışma ve iş deneyimi kazanma imkanı buldu. O, güleryüzlü, pozitif enerjisi ve hoş sohbetiyle iş dünyasındaki başarılarını SABAH Ankara okuyucularıyla paylaştı.
Okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz, Sevgi Deniz kimdir?
Tokat Turhal'da 6 kişilik bir ailede dünyaya geldim. Evin en küçüğü olduğum için ablalarım ve abim okula gittiğinde, 'ben neden gidemiyorum' diye problem yaratınca okula 5 yaşında başladım. İlköğrenimimi Turhal'da, ortaokul ve liseyi ise Ankara'da tamamladım. İşletme lisansımı aldıktan 2 ay sonra iş hayatına atıldım. Bir sene sağlık sektöründe çalıştım, sonra inşaat alanına geçtim. İnşaat sektöründe 6 yıl çalıştım. Tepe İnşaat Grubu'na Bilkent'te birçok inşaat yaptık. 1995'te evlendim. Eşim Bedirhan'la mutluluğu, güven duygusunu ve huzuru barındıran bir yaşam sürüyoruz.

İŞE MOLA VERDİM
Evlendikten 2 sene sonra ortağımdan ayrıldım. Çünkü kızım Sena dünyaya geldi. Bir süre kızımla ilgilendim. Daha sonra Sena'yı kreşe yazdırdım. Softeb Yazılım AŞ'de finans müdürü olarak işe başladım. Bilişim sektörüne girdikten sonra bu alanda birçok deneyimim oldu. ODTÜ'deki hocalarımızın eğitimlerine ve seminerlerine katıldım. 2002'de oğlum Emir'i dünyaya getirdim. Her gün yüzüne baktığımda iyi ki doğurmuşum dediğim bir çocuk Emir. Akademik ve sosyal zekalarıyla gurur duyduğum 2 çocuğum ile varlığından sonsuz güç aldığım eşim Bedirhan var hayatımda.

ÖNEMLİ BİR GÖREV
Softeb'de göreviniz nedir?
Şu an Softeb Yazılım AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevime devam ediyorum. 15 yıldır Softeb Yazılım AŞ'nin bünyesinde görev yapıyorum.
Softeb'de ne tür projeler yapmaktasınız?
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı Suç Analiz Merkezi için Polis Merkezi, Asayiş Polis Ajandası, Suç Haritaları, Portal, Karar Destek Sistemi, CBS uygulamaları, Tutanak tanımlama ve raporlama modülleri geliştirildi. Avrupa Birliği Nitrat Direktifinin Uygulanması için Teknik Yardım projesini de gerçekleştirdik. 2010-2011 yıllarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan TAKBİS projesi kapsamında, yazılımların yönetmelik ve mevzuatlara uygun olarak güncellenmesi, yazılım geliştirilmesi, eğitim ve teknik destek verilmesi, işletilmesi, bakımına ait hizmetler gerçekleştirildi. Sonra Akıllı Eğitim Sistemi (AKES) Projesi'ni yaptık. Proje kapsamında öğrencinin öğrenme stilini, eğitim müfredatında yer alan kazanımları ve bu kazanımlarla ilişkili kavramları ne ölçüde kavradığını tespit edebilen algoritmalar, kavram haritaları ve ölçme soruları geliştirildi. Bunlar aracılığıyla öğrencinin iyileştirme alanları tespit edilerek kişiselleştirilmiş bir eğitim patikası belirlenerek öğrenciye, veliye ve/veya öğretmene her öğrenci için kişisel bir kılavuz niteliğinde rapor oluşturulabiliyor.
Bulut Bilişim'de Biz de Varız…
Güvenlikli Bulut Bilişim Altyapısı (CLOUD) Projemiz ile açık kaynak kodlu bir bulut bilişim altyapısının geliştirilmesi faaliyetleri devam ediyor. Proje kapsamında felaket kurtarma ve iş sürekliliği kabiliyetleri yüksek, güvenlikli çok katmanlı bir mimarinin geliştirilmesi ve farklı haberleşme kanallarını destekleyen felaket kurtarma yapısı hedefleniyor.

AR-GE'YE VERİLEN ÖNEM ARTARAK DEVAM EDECEK
Geleceğe yönelik projeleriniz neler?
Değişimin baş döndürücü bir hızla hayatımızın her alanını etkilediği günümüzde, hiçbir şey uzun süre aynı kalmıyor. Değişimin en önemli tetikleyicilerinden biri hiç şüphesiz teknoloji. SOFTEB, teknolojinin değişim hızına adapte olabilen dinamik bir organizasyon olmaya devam etmeye kararlı. Değişime ayak uydurmak yenilikçi olmayı, değişime açık olmayı ve sürekli kendini geliştirebilmeyi zorunlu kılar. SOFTEB gelecekte de AR-GE ye verdiği önemi artırarak sürdürmeyi ve bu sayede teknolojik gelişmelere uyumunda sahip olduğu başarıyı devam ettirmeyi hedefliyor. Bu amaçla SOFTEB mevcut altyapılarını mobil platformlara hızla adapte ederek yarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek duruma gelmiştir. SOFTEB ulusal pazara verdiği önemi sürdürmekle birlikte uluslararası projelerdeki varlığını da artırmayı aamaçlıyor.

Ailemin ve eşim her zaman beni destekledi
Kendinizi nasıl tanımlarsınız?
Başarılı bir iş kadını ve iyi bir anne olduğuma inanıyorum. Bunu da tek başıma yapmadım. Ailemin ve eşimin desteğini hep yanı başımdaydı. Başarıya odaklı bir yapım var. Her ne yaparsam en iyisini yapmaya çalışmak, benim şevkimi artırıyor. "Başarısızlık diye bir şey yoktur. Sadece denemekten vazgeçmek vardır" sözüne yürekten inanıyorum. Vaktim olduğunda ata biniyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarıya odaklı bir yapım var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN