Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ALİ ÖCAL: Hayal tacirliği yok

Giriş Tarihi: 4.7.2013
Yeni bir futbol sezonu daha geldi kapıya dayandı. Geçtiğimiz sezonun yorgunluğunu üzerimizden atamadan, Ankara adına yaşadığımız hayal kırıklıklarının şokundan kurtulmadan 2013-
2014 sezonun yoğun mesainin içinde bulduk kendimizi. Ülke genelinde 125 takımın mücadelesine sahne olacak profesyonel futbol arenasında Ankara adına da 10 takım ter dökecek.
Sayı hiç fena değil. Nüfusları yüz binlerle, beş yüz binlerle ifade edilen şehirler bir profesyonel futbol takımına sahip olmak için yanıp tutuşurken, Başkent bunca takımla futbolda hak ettiği ekonomik, sosyal ve istihdam noktasında kazançlarını bir türlü artıramıyor.

TRİBÜNLER HEP BOŞ

Her ligde takımımızın bulunması, her çeşit heyecana şahitlik etme zenginliğine sahip olmamıza rağmen Ankara, asrın oyununda özlemle beklenen başarılara bir türlü koşamıyor. Yıllardır dolu tribünler önünde futbol maçına tanıklık edemiyoruz. Başkent kimliği taşıyan 5 milyonluk bir kentte futbol adına gelişmeler kaygı verici. Ankara futbolu tüm kurum ve kuruluşları ile kan kaybediyor. Ankara hala iddiasına ve konumuna yakışır bir futbol mabedine kavuşmamış ise, asırlık geçmişe sahip Ankaragücü, Cumhuriyetle Gençlerbirliği, dünyada şampiyonluk yaşamayan ender başkentlerden biri olarak Ankara'yı boynu bükük ve mahzun bırakmışsa bu şehrin ekonomik değer açısından futboldan hanesine "zarar" yazdırmışsak bu kötü tablodan futbolun tüm paydaşlarının kusuru var. Başta biz basın mensupları dahil olmak üzere kulüpleri yönetenlerden kentimizin kaderinde rol oynayan etkin ve yetkin kurum ve kuruluşlara kadar herkesin kendini sorgulamalı ve "Nerede hata yapıyoruz?" sorusunu kendilerine sormalı.

İHMAL EDİYORUZ
Bu kötüye gidişin durdurulması için yıllardır feryat ediyoruz. Ama kimseden bir ses çıkmıyor. Ankara futbolunun çöküşünü herkes seyrediyor.
Bizden yeni sezon öncesi umut dolu yazılar bekleniyor.
Kusura bakmayın ortada bu kadar kötü bir tablo varken, hayal tacirliği yapmanın alemi var mı? Geçen sezon ne yaptık ki, yeni sezondan bir şeyler bekleyeceğiz. Ankara'nın başkent kimliği yanında bir de yerel kimliği olduğunu hep unutup her işimizi ihmal ediyoruz. Şu yaşananlar bir Anadolu kentinde olsa acaba yetikler bu kadar rahat olabilirler mi?

AYAĞA KALKMASI ZOR
Başkent kimliğinin Ankara'ya futbolda bugüne kadar katkısını hiç görmedim.
Futbolun sadece futbol olmadığını bu şehrin kaderinde rol oynayanlara bir türlü öğretemedik. Sadece kulüplerin ve bir avuç taraftarın çabası ile Ankara futbolunun ayağa kalması mümkün değil. Bu umursamaz anlayıştan kurtulmadıktan sonra futbol yerlerde sürünmeye mahkumdur. Artık kendimizi kandırmaktan, günü kurtarmaktan vazgeçelim. Bugüne kadar Ankara adına kaygı duyup, bir şeyler yapmak için adım atan hiçbir kurum ve kuruluşun olması içimi acıtıyor. Dilerim bu aymazlığa artık son vermenin vakti gelir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ALİ ÖCAL: Hayal tacirliği yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN